Entries, results and prizes

Entries, results and prizes

Zgłoszenia zaakceptowane:

Nr Status zgłoszenia
Daty korekty i utworzenia
Zawodnik Koń Konkursy
34 ENTRY ACCEPTED 2017-08-16 10:14:37
2017-08-15 23:04:53
Anna Wieczorkiewicz RUSŁAN
  • 1x 6 ZR/P1/Regionalny (20x60)
33 ENTRY ACCEPTED 2017-08-16 10:14:20
2017-08-15 23:02:36
Anna Wieczorkiewicz DARJEELING
  • 1x 9 ZR/C-2/Regionalny C-2 (20 x 60) eliminacja Pucharu WLKP Seniorów
32 ENTRY ACCEPTED 2017-08-16 10:14:09
2017-08-15 23:00:29
Anna Wieczorkiewicz NIGERIA
  • 1x 5 ZT/P-1/Towarzyski, 20x60
31 ENTRY ACCEPTED 2017-08-16 10:13:57
2017-08-15 23:00:03
Anna Wieczorkiewicz JOHNNY
  • 1x 5 ZT/P-1/Towarzyski, 20x60
30 ENTRY ACCEPTED 2017-08-16 10:13:44
2017-08-15 22:31:31
Klaudia Kostrzewska HALNY
  • 1x 5 ZT/P-1/Towarzyski, 20x60
29 ENTRY ACCEPTED 2017-08-16 10:13:32
2017-08-15 22:31:09
Klaudia Kostrzewska ARABIAN-ATIN-RO
  • 1x 4 ZT/L-3/Towarzyski, 20x60
28 ENTRY ACCEPTED 2017-08-16 10:13:18
2017-08-15 21:43:33
Martyna Kaczmarek SILVER LADY
  • 1x 8 ZR/N-4/Regionalny 20x60
27 ENTRY ACCEPTED 2017-08-16 10:13:02
2017-08-15 21:43:11
Rafał Kaczmarek SILVER LADY
  • 1x 6 ZR/P1/Regionalny (20x60)
26 ENTRY ACCEPTED 2017-08-15 20:49:08
2017-08-15 20:44:40
Zuzanna Augustyniak GABON
  • 1x 2 ZR/P-6/KUCE, 20x40 Eliminacja Pucharu WLKP w kategorii Juniorów
25 ENTRY ACCEPTED 2017-08-15 20:48:53
2017-08-15 19:56:53
Natalia Organista KING RON P
  • 1x 9 ZR/C-2/Regionalny C-2 (20 x 60) eliminacja Pucharu WLKP Seniorów
  • 1x 10 ZR/CC2/Regionalny CC2 (20x60)
24 ENTRY ACCEPTED 2017-08-15 18:34:49
2017-08-15 18:20:32
Natalia Głowacz SZAMAN
  • 2x 1 ZR/L-1R-K/KUCE, 20x40 Eliminacja Pucharu WLKP w kategorii Młodzik
23 ENTRY ACCEPTED 2017-08-15 17:46:11
2017-08-15 17:19:22
Joanna Żak BANICJA
  • 2x 4 ZT/L-3/Towarzyski, 20x60
22 ENTRY ACCEPTED 2017-08-15 17:45:55
2017-08-15 11:20:48
Ida Ilmer MADOKS GT
  • 2x 7 ZR/D-2/Regionalny D-2 (20 x 60) eliminacja Pucharu Wielkopolski w kategorii Juniorów i Juniorów Mł. na dużych koniach
21 ENTRY ACCEPTED 2017-08-15 17:45:41
2017-08-15 10:29:33
Anna Bilska DA VINCI
  • 1x 6 ZR/P1/Regionalny (20x60)
  • 1x 8 ZR/N-4/Regionalny 20x60
20 ENTRY ACCEPTED 2017-08-15 17:45:27
2017-08-14 22:56:42
Dominika Kwiatkowska I.DŻIGIT
  • 1x 6 ZR/P1/Regionalny (20x60)
  • 1x 7 ZR/D-2/Regionalny D-2 (20 x 60) eliminacja Pucharu Wielkopolski w kategorii Juniorów i Juniorów Mł. na dużych koniach
19 ENTRY ACCEPTED 2017-08-15 17:45:09
2017-08-14 22:49:17
Jagienka Łukomska FLYING DANCER
  • 1x 9 ZR/C-2/Regionalny C-2 (20 x 60) eliminacja Pucharu WLKP Seniorów
18 ENTRY ACCEPTED 2017-08-14 11:09:21
2017-08-13 21:19:39
Magdalena Wosiek TLEN
  • 2x 5 ZT/P-1/Towarzyski, 20x60
17 ENTRY ACCEPTED 2017-08-14 11:08:34
2017-08-13 18:08:34
Antonina Roemer CYCERON
  • 1x 6 ZR/P1/Regionalny (20x60)
  • 1x 7 ZR/D-2/Regionalny D-2 (20 x 60) eliminacja Pucharu Wielkopolski w kategorii Juniorów i Juniorów Mł. na dużych koniach
16 ENTRY ACCEPTED 2017-08-13 16:21:34
2017-08-13 14:52:02
Katarzyna Wosik LEWIATAN
  • 1x 5 ZT/P-1/Towarzyski, 20x60
15 ENTRY ACCEPTED 2017-08-13 16:21:23
2017-08-13 14:46:26
Katarzyna Wosik LILITH
  • 1x 8 ZR/N-4/Regionalny 20x60
  • 1x 9 ZR/C-2/Regionalny C-2 (20 x 60) eliminacja Pucharu WLKP Seniorów
14 ENTRY ACCEPTED 2017-08-13 16:20:55
2017-08-13 13:54:38
Anna Stanek DAISY
  • 2x 5 ZT/P-1/Towarzyski, 20x60
13 ENTRY ACCEPTED 2017-08-13 16:20:44
2017-08-13 12:36:36
Ewa Niestrawska ORAWA
  • 2x 9 ZR/C-2/Regionalny C-2 (20 x 60) eliminacja Pucharu WLKP Seniorów
12 ENTRY ACCEPTED 2017-08-13 16:20:30
2017-08-13 12:35:28
Monika Bajsert GAMA
  • 2x 7 ZR/D-2/Regionalny D-2 (20 x 60) eliminacja Pucharu Wielkopolski w kategorii Juniorów i Juniorów Mł. na dużych koniach
11 ENTRY ACCEPTED 2017-08-13 16:20:05
2017-08-13 11:47:37
Vesna Wojtaszek NEKTON PLUS
  • 2x 4 ZT/L-3/Towarzyski, 20x60
10 ENTRY ACCEPTED 2017-08-13 11:13:53
2017-08-13 09:04:06
Katarzyna Woźniak CZEKOLADA
  • 1x 8 ZR/N-4/Regionalny 20x60
9 ENTRY ACCEPTED 2017-08-13 11:13:37
2017-08-12 22:16:53
Jadwiga Lester CHOU-CHOU
  • 1x 5 ZT/P-1/Towarzyski, 20x60
  • 1x 8 ZR/N-4/Regionalny 20x60
8 ENTRY ACCEPTED 2017-08-11 19:36:45
2017-08-11 15:39:55
Maya Paszkiewicz ODYSEUSZ
  • 1x 7 ZR/D-2/Regionalny D-2 (20 x 60) eliminacja Pucharu Wielkopolski w kategorii Juniorów i Juniorów Mł. na dużych koniach
7 ENTRY ACCEPTED 2017-08-11 19:36:32
2017-08-10 20:01:46
Zuzanna Szeszuła LEON
  • 2x 1 ZR/L-1R-K/KUCE, 20x40 Eliminacja Pucharu WLKP w kategorii Młodzik
6 ENTRY ACCEPTED 2017-08-11 19:36:19
2017-08-10 18:11:11
Magdalena Palicka KEFIR
  • 1x 7 ZR/D-2/Regionalny D-2 (20 x 60) eliminacja Pucharu Wielkopolski w kategorii Juniorów i Juniorów Mł. na dużych koniach
5 ENTRY ACCEPTED 2017-08-10 16:19:06
2017-08-10 10:16:57
Dominika Siudzińska CINAMON
  • 1x 2 ZR/P-6/KUCE, 20x40 Eliminacja Pucharu WLKP w kategorii Juniorów
  • 1x 4 ZT/L-3/Towarzyski, 20x60
4 ENTRY ACCEPTED 2017-08-10 16:17:54
2017-08-10 10:16:36
Kordian Zieliński LOTOS
  • 1x 4 ZT/L-3/Towarzyski, 20x60
  • 1x 5 ZT/P-1/Towarzyski, 20x60
3 ENTRY ACCEPTED 2017-08-09 17:29:42
2017-08-09 07:04:06
Agnieszka Derebecka MORGAN-P
  • 2x 4 ZT/L-3/Towarzyski, 20x60
2 ENTRY ACCEPTED 2017-08-02 12:53:09
2017-08-02 11:21:21
Julia Grochowska FONTAIN
  • 2x 4 ZT/L-3/Towarzyski, 20x60
1 ENTRY ACCEPTED 2017-08-02 12:52:56
2017-07-31 14:09:32
Anna Hałasowska GOLDWIND EMPIRE'S POWER OF NATURE
  • 1x 2 ZR/P-6/KUCE, 20x40 Eliminacja Pucharu WLKP w kategorii Juniorów
No. Rider Club
Year of birth
PZJ
FEI ID
1. Adamczewska Katarzyna LKS Cwał Poznań
2. Antkowiak Julia KJ Pony Jumpig Team
3. Augustyniak Zuzanna KJ Michałówka
2002 (JM.)
O035134
4. Bajsert Monika KJ Jeziorki-Osieczna
2002 (JM.)
O033968
5. Bilska Anna KJ Liljówka Stęszewko
S
O008757
6. Czwojdrak Zofia KS Idmar Krajkowo
7. Derebecka Agnieszka Bpk
S
Brak
8. Głowacz Natalia KJ Liljówka Stęszewko
2008 (Mł.)
O041435
9. Grochowska Julia KJ Grodno Dwór
2002 (JM.)
brak
10. Grzeszczyk Adrianna Bpk
11. Hałasowska Anna KJ Grodno-Dwór
O038944
12. Ilmer Ida KJ Jeziorki Osieczna
2000 (J.)
O031063
13. Jęziołowska Natalia KJ Michałówka
14. Juchacz-Gramza Katarzyna KJ Michałówka
15. Kaczmarek Agata KJ Michałówka
16. Kaczmarek Martyna Klub Jeździecki Zagórów
S
O032575
17. Kaczmarek Rafał KJ Zagórów
S
O005120
18. Kantecka Anna Bpk
19. Kostrzewska Klaudia St. J Baborówko
1997 (MJ.)
O020885
20. Kwiatkowska Dominika kj jeziorki osieczna
1999 (J.)
O025842
21. Lester Jadwiga KJ Jeziorki-Osieczna
1997 (MJ.)
O020567
22. Łukomska Jagienka KJ Rancho Poznań
S
O003871
23. Maternik Zuzanna KJ Gołębin Stary
24. Niestrawska Ewa Klub Jeździecki Jeziorki-Osieczna
S
O000818
25. Nowakowski Tomasz UKS Fiord Młodzikowo
26. Organista Natalia SJ Baborówko
S
O006644
27. Palicka Magdalena KJ Podkowa Gruszczyn
2003 (JM.)
O031127
28. Paszkiewicz Maya KJ Podkowa Gruszczyn
2003 (JM.)
O038500
29. Piwosz Patrycja Bpk
30. Puzyna Marta SJ Baborówko
2001 (J.)
31. Roemer Antonina KS Grand Horse Suchy Las
2003 (JM.)
O028081
32. Siudzińska Dominika LKS Cwał Poznań
2003 (JM.)
O032998
33. Skoczek Weronika Bpk
34. Stanek Anna Stajnia z Kopytem
S
20004/14
35. Styła Olga KJ Pony Jumpig Team
36. Szeszuła Zuzanna KJ Podkowa Gruszczyn
2006 (Mł.)
O045198
37. Van den Kroonenberg Michele KJ Rancho Poznań
38. Wieczorkiewicz Anna K.J. Equarius
S
O014115
39. Wojtaszek Vesna KJ Podkowa Gruszczyn
2004 (JM.)
O042477
40. Wosiek Magdalena KJ Stajnia z Kopytem
S
O010229
41. Wosik Katarzyna Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko
S
O019313
42. Woźniak Katarzyna KJ Podkowa Gruszczyn
S
O029219
43. Woźnicka Klara KJ Złoty Rubin Sp. z o.o
44. Zielińska Magdalena KJ Stajnia z Kopytem Puszczykowo
45. Zieliński Kordian Ludowy Klub Sportowy Cwał
1996 (MJ.)
O013201
No. Horse numer Name Breed Country Year of birth Gender Color / Height Origin Owner / Breeder National ID/Number Passport number FEI Passport
1.

9

Bej F:
M:
O:
B:
2.

15

Cenna F:
M:
O:
B:
3.

41

CHOU-CHOU Typ Szlachetny POL 2010 Wałach siwa F: NN
M: NN
O: Jadwiga Lester
B: Joanna Szweda
K023188
4.

45

CINAMON KUC POL 2010 Wałach kasztanowata/kuc:145 F: nn / nn
M: nn / nn
O: Katarzyna Siudzińska
B:
K018638 616999610274010
5.

33

CYCERON WLKP POL 2001 Wałach gniada F: Ludger / Laptop
M: Cyna / Ceres
O: Anna Roemer
B: Sylwester Kosiński
K009416 POL009681015601
6.

51

Czadar F:
M:
O:
B:
7.

40

CZEKOLADA SP POL 2010 Klacz gniada F: Coriano's Ass / Coriano
M: Czelari / Saphir
O: Katarzyna Woźniak
B: Stefan Kierznowski
K022867 616009670122910
8.

29

DA VINCI HAN POL 2005 Wałach kara/167 F: Don Crusador/
M: Walzerfee/
O: Grzegorz Jachimowicz
B: Otto Cohrs
K017991
9.

36

DAISY Polski Koń Szlachetny Półkrwi POL 2011 Klacz gniada/162 F: Le Mistral
M: Donia Lagomera
O: Anna Stanek
B: Piotr Budzyński
brak 616 009 61 00944 11
10.

18

DARJEELING SP POL 2007 Wałach gniada F: Lwówek
M: Defilada
O: -
B: -
-
11.

14

Denar O F: Caletto Sohn
M: Dębogóra xx
O:
B:
12.

8

Dom Perignon F:
M:
O:
B:
13.

5

Duma F:
M:
O:
B:
14.

54

Elwira F:
M:
O:
B:
15.

53

Finezja F:
M:
O:
B:
16.

31

FLYING DANCER Westfalska GER 2002 Wałach kara F: Florestan I
M: Juwel
O: Jerzy Łukomski
B: Niemcy
brak
17.

4

Folker 2 F:
M:
O:
B:
18.

48

FONTAIN Mały Koń POL 2006 Wałach kara/mk: F: Guinness RH
M: Fauna
O: Hałasowska Jolanta
B: Malek Stanisław
brak
19.

24

GABON KUC POL 2007 Ogier gniada/kuc:140 F: Bonetto-D /
M: Gamza / Split
O: Jerzy Łukomski
B: Jerzy Łukomski
K020485 POL013610197007
20.

38

GAMA SP POL 2011 Klacz gniada/167 F: ULCO
M: GWIAZDA / AGAR
O: SŁAWOMIRA BAJSERT
B: STADNINA KONI DĘBNO
BRAK BRAK BRAK
21.

13

Genghis Khan Hann NIEM 2009 F: Dancer
M: World Dream
O: Zofia Czwojdrak
B:
22.

49

GOLDWIND EMPIRE'S POWER OF NATURE Kuc Walijski POL 2006 Wałach kara/kuc: F: Orchard Boginov
M: Goldwind Empire's First Lady
O: Jolanta Hałasowska
B: Anton ter Bogt
K022603 5280170600581
23.

21

HALNY Kuc Walijski POL 2012 Ogier gniada/kuc: F: Apasjonata Rubicon / Linde Hoeve's Optimist
M: Hawana / Bernstein Yul
O: Iveco Truck Partner
B:
K021205 616013610071212
24.

30

I.DŻIGIT Typ Szlachetny POL 2009 Wałach gniada/173 F: Dżentelmen
M: Islandia
O: Cegiełka Natalia
B: Roman Kaczmarek
K023279 616999530228609
25.

44

KEFIR W POL 2001 Wałach gniada F: nn
M: NN
O: Katarzyna Stołowska
B: nn
26.

25

KING RON P SP POL 2010 Wałach kara F: Ron William
M: Karenina P
O: Natalia Organista
B: Parkitny
K019151
27.

7

Krafter F:
M:
O:
B:
28.

43

LEON KUC POL 2005 Wałach kara/kuc:125 F: nn / nn
M: nn / nn
O: Stefan Stołowski
B:
K019289 616999610260905
29.

34

LEWIATAN SP POL 2004 Wałach ciemnogniada/mk: F: Lwówek
M: NN
O: Maciej Kubisiak
B: Maciej Kubisiak
brak
30.

35

LILITH Deutsches Pferd GER 2009 Klacz kasztanowata/162 F: Larioso
M: Alraune
O: Beata Trawczyńska
B: Barbara Ott
K017542 DE 410103005209
31.

46

LOTOS WLKP POL 2001 Wałach kasztanowata F: Ilok
M: Brazylia
O: Franciszek Kurek
B: Franciszek Kurek
brak
32.

28

MADOKS GT PKSP POL 2009 Wałach kasztanowata/176 F: Azart
M: Marihuana P
O: Roman Lach
B: Małgorzata Czajkowska
K020864 POL009520020409
33.

47

MORGAN-P SP POL 2005 Wałach kasztanowata F: Corleone Z
M: Malezja
O: Agnieszka Derebecka
B: Bogdan Parkitny
Brak
34.

39

NEKTON PLUS REN. POL 2005 Wałach gniada F: Now or Never M
M: Amona
O: Rafał Wojtaszek
B:
K015169
35.

19

NIGERIA SP POL 2010 Klacz tarantowata/mk: F: -
M: -
O:
B:
brak
36.

42

ODYSEUSZ KUC POL 2007 Klacz ciemnogniada/kuc: F: Domingo / Top Dark Dream
M: Obia / Bienis
O: Stafan Stołowski
B: Tomasz Kowala
K011922 616013610100507
37.

10

Olimpic Lady F:
M:
O:
B:
38.

37

ORAWA Polski Koń Szlachetny Półkrwi POL 2008 Klacz gniada/165 F: Placido
M: Opcja/ Cabrol
O: Ewa Niestrawska
B: Stanisław Grygier
K015815 12603
39.

6

Pacino F:
M:
O:
B:
40.

16

Pipi F:
M:
O:
B:
41.

12

Roger F:
M:
O:
B:
42.

1

Rusałka F:
M:
O:
B:
43.

17

RUSŁAN SP POL 2012 Wałach gniada F: Bolshoi
M: Riwa
O: -
B: -
-
44.

23

SILVER LADY WLKP POL 2008 Klacz gniada/173 F: Placido/Animo
M: Safari/Silver
O: Martyna Kaczmarek
B: Szeibe Cezary
K015083 POL007610063408
45.

50

Surma 2004 K F:
M:
O:
B:
POL 009 60 00869 04
46.

26

SZAMAN KUC POL 2005 Wałach siwa/kuc: F: Billy / nn
M: Shira / nn
O:
B:
K009671 POL999610247005
47.

32

TLEN SP POL 2007 Wałach siwa F: Palermo
M: Tinka
O: Karolina Nowak
B: Pogorzelski Marek
brak
48.

55

Urielle F:
M:
O:
B:
Rider Club
Competition
Prize
Rider
Horse
Date
Competition
Took off
Completed
Position
Prize
Adamczewska Katarzyna
LKS Cwał Poznań
Czadar (51)
2017-08-19
3
Antkowiak Julia
KJ Pony Jumpig Team
Pipi (16)
2017-08-19
4
2017-08-19
8
Augustyniak Zuzanna
KJ Michałówka
GABON (24)
2017-08-19
3
Bajsert Monika
KJ Jeziorki-Osieczna
GAMA (38)
2017-08-19
7
2017-08-19
Bilska Anna
KJ Liljówka Stęszewko
2017-08-19
5
2017-08-19
6
Czwojdrak Zofia
KS Idmar Krajkowo
2017-08-19
2
Derebecka Agnieszka
Bpk
2017-08-19
7
2017-08-19
Głowacz Natalia
KJ Liljówka Stęszewko
SZAMAN (26)
2017-08-19
1
2017-08-19
Grochowska Julia
KJ Grodno Dwór
FONTAIN (48)
2017-08-19
9
2017-08-19
Grzeszczyk Adrianna
Bpk
Finezja (53)
2017-08-19
4
2017-08-19
Hałasowska Anna
KJ Grodno-Dwór
2017-08-19
1
Ilmer Ida
KJ Jeziorki Osieczna
2017-08-19
9
Jęziołowska Natalia
KJ Michałówka
2017-08-19
4
Juchacz-Gramza Katarzyna
KJ Michałówka
2017-08-19
3
2017-08-19
Kaczmarek Agata
KJ Michałówka
Pacino (6)
2017-08-19
5
2017-08-19
1
Kaczmarek Martyna
Klub Jeździecki Zagórów
2017-08-19
3
Kaczmarek Rafał
KJ Zagórów
2017-08-19
3
Kantecka Anna
Bpk
Elwira (54)
2017-08-19
12
Kostrzewska Klaudia
St. J Baborówko
HALNY (21)
2017-08-19
2
Kwiatkowska Dominika
kj jeziorki osieczna
2017-08-19
6
2017-08-19
9
Lester Jadwiga
KJ Jeziorki-Osieczna
2017-08-19
2
2017-08-19
2
Łukomska Jagienka
KJ Rancho Poznań
2017-08-19
1
Maternik Zuzanna
KJ Gołębin Stary
Duma (5)
2017-08-19
2
Niestrawska Ewa
Klub Jeździecki Jeziorki-Osieczna
ORAWA (37)
2017-08-19
5
Nowakowski Tomasz
UKS Fiord Młodzikowo
Denar (14)
2017-08-19
6
Organista Natalia
SJ Baborówko
2017-08-19
1
Palicka Magdalena
KJ Podkowa Gruszczyn
KEFIR (44)
2017-08-19
5
Paszkiewicz Maya
KJ Podkowa Gruszczyn
2017-08-19
1
Piwosz Patrycja
Bpk
Bej (9)
2017-08-19
6
2017-08-19
Puzyna Marta
SJ Baborówko
Surma (50)
2017-08-19
8
Roemer Antonina
KS Grand Horse Suchy Las
CYCERON (33)
2017-08-19
3
2017-08-19
8
Siudzińska Dominika
LKS Cwał Poznań
CINAMON (45)
2017-08-19
2
2017-08-19
3
Skoczek Weronika
Bpk
2017-08-19
11
Stanek Anna
Stajnia z Kopytem
DAISY (36)
2017-08-19
7
2017-08-19
Styła Olga
KJ Pony Jumpig Team
Cenna (15)
2017-08-19
2
2017-08-19
Szeszuła Zuzanna
KJ Podkowa Gruszczyn
LEON (43)
2017-08-19
3
2017-08-19
Van den Kroonenberg Michele
KJ Rancho Poznań
Urielle (55)
2017-08-19
10
Wieczorkiewicz Anna
K.J. Equarius
RUSŁAN (17)
2017-08-19
7
2017-08-19
4
NIGERIA (19)
2017-08-19
4
Wojtaszek Vesna
KJ Podkowa Gruszczyn
2017-08-19
1
2017-08-19
Wosiek Magdalena
KJ Stajnia z Kopytem
TLEN (32)
2017-08-19
1
2017-08-19
Wosik Katarzyna
Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko
2017-08-19
6
LILITH (35)
2017-08-19
4
Woźniak Katarzyna
KJ Podkowa Gruszczyn
2017-08-19
1
Woźnicka Klara
KJ Złoty Rubin Sp. z o.o
Roger (12)
2017-08-19
2
Zielińska Magdalena
KJ Stajnia z Kopytem Puszczykowo
2017-08-19
4
Zieliński Kordian
Ludowy Klub Sportowy Cwał
LOTOS (46)
2017-08-19
5
2017-08-19
5

Number of Riders: 45

Number of Horses: 48

The sum of prizes: 0.00

Competition results developed by: Zmierzczas.pl
Timing system: HUBERTUS ZawodyKonne.com (license number: R2-062016-4, Tomasz Szymoniak 2)

Presented results are for reference only and should not be considered as the official results of the competition.
The Event Organizer and Service ZawodyKonne.com not guarantee full compatibility and accuracy of the data presented from the official results. Any abnormalities should be explained directly from the Organizer of the competition.

Copyright © ZawodyKonne.com 2004-2017
design and realization: signus.pl