Entries, results and prizes

Entries, results and prizes

ZT-B ZR-B Hermanów
Hermanów, 9-10.09.2017

Zgłoszenia zaakceptowane:

Nr Status zgłoszenia
Daty korekty i utworzenia
Zawodnik Koń Konkursy
63 ENTRY ACCEPTED 2017-09-08 07:18:46
2017-09-07 22:00:26
Kornelia Dyderska PERON
  • 1x 7 ZT/Mini LL/Zwykły, art. 238.2.1
  • 1x 8 ZT/LL/Zwykły, art. 238.2.1
62 ENTRY ACCEPTED 2017-09-08 07:18:35
2017-09-07 21:59:21
Oliwia Dyderska IZARA J
  • 1x 8 ZT/LL/Zwykły, art. 238.2.1
  • 1x 9 ZT/L/Dwufazowy art. 274.5.3
61 ENTRY ACCEPTED 2017-09-08 07:18:25
2017-09-07 14:40:12
Maciej Gołąbek ZANZIBAR T.
  • 1x 11 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 12 ZR/N/Zwykły art. 238.2.1
60 ENTRY ACCEPTED 2017-09-08 07:18:05
2017-09-07 14:39:21
Maciej Gołąbek BLACK JACK
  • 1x 11 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 12 ZR/N/Zwykły art. 238.2.1
59 ENTRY ACCEPTED 2017-09-07 07:40:13
2017-09-06 20:55:45
Aleksandra Orczyk GENERAŁ GRANDE
  • 1x 10 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 11 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
58 ENTRY ACCEPTED 2017-09-07 07:39:13
2017-09-06 20:55:00
Aleksandra Orczyk DAFNE
  • 1x 9 ZT/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 10 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
57 ENTRY ACCEPTED 2017-09-07 07:39:01
2017-09-06 20:24:54
Sonia Michalska DUSZKA
  • 2x 1 ZT/Mini LL/Zwykły, art. 238.2.1
  • 1x 2 ZT/LL/Zwykły, art. 238.2.1
56 ENTRY ACCEPTED 2017-09-07 07:38:46
2017-09-06 20:17:21
Gabrysia Jarek ROZETKA
  • 2x 1 ZT/Mini LL/Zwykły, art. 238.2.1
55 ENTRY ACCEPTED 2017-09-07 07:38:35
2017-09-06 20:09:14
Nikola Wierzba PLATYNA
  • 2x 1 ZT/Mini LL/Zwykły, art. 238.2.1
54 ENTRY ACCEPTED 2017-09-07 07:38:19
2017-09-06 19:47:49
Katarzyna Staciwo HURAGAN
  • 1x 1 ZT/Mini LL/Zwykły, art. 238.2.1
  • 1x 2 ZT/LL/Zwykły, art. 238.2.1
52 ENTRY ACCEPTED 2017-09-07 07:38:08
2017-09-06 19:07:15
Marcelina Raczyńska SYNAMI
  • 1x 10 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 11 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
51 ENTRY ACCEPTED 2017-09-07 07:37:55
2017-09-06 19:06:51
Eryk Urbaniak NOREK
  • 1x 5 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 6 ZR/N/Zwykły, art. 238.2.1
  • 1x 12 ZR/N/Zwykły art. 238.2.1
50 ENTRY ACCEPTED 2017-09-07 07:37:43
2017-09-06 14:09:45
Jacek Olejnicki KAN KAN-RO
  • 1x 4 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 5 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
49 ENTRY ACCEPTED 2017-09-07 07:37:32
2017-09-06 13:47:44
Milena Frąckowiak KOLOMBINA
  • 1x 2 ZT/LL/Zwykły, art. 238.2.1
  • 1x 3 ZT/L/Dwufazowy art. 274.5.3
48 ENTRY ACCEPTED 2017-09-06 11:34:55
2017-09-06 11:33:32
Sandra Nowaczyk TULLAMORE DEW I
  • 1x 5 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 6 ZR/N/Zwykły, art. 238.2.1
  • 1x 11 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 12 ZR/N/Zwykły art. 238.2.1
47 ENTRY ACCEPTED 2017-09-06 09:43:24
2017-09-06 09:41:04
Marta Zielińska HARRY ANGEL
  • 1x 5 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 6 ZR/N/Zwykły, art. 238.2.1
  • 1x 11 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 12 ZR/N/Zwykły art. 238.2.1
46 ENTRY ACCEPTED 2017-09-06 09:43:02
2017-09-06 09:29:10
Zofia Niesiołowska ALI
  • 2x 7 ZT/Mini LL/Zwykły, art. 238.2.1
45 ENTRY ACCEPTED 2017-09-06 08:56:30
2017-09-06 08:35:32
Kamil Niestrawski LALUNA
  • 2x 2 ZT/LL/Zwykły, art. 238.2.1
44 ENTRY ACCEPTED 2017-09-06 07:11:02
2017-09-06 05:25:10
Kamil Niestrawski CERES
  • 1x 5 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 6 ZR/N/Zwykły, art. 238.2.1
43 ENTRY ACCEPTED 2017-09-06 07:10:43
2017-09-06 05:23:57
Aleksandra Grabara MARILYN MONROE
  • 1x 2 ZT/LL/Zwykły, art. 238.2.1
  • 1x 3 ZT/L/Dwufazowy art. 274.5.3
42 ENTRY ACCEPTED 2017-09-06 07:10:33
2017-09-06 05:10:16
Kamil Niestrawski AMAZONIA
  • 2x 2 ZT/LL/Zwykły, art. 238.2.1
41 ENTRY ACCEPTED 2017-09-06 07:10:17
2017-09-06 04:47:47
Monika Bajsert GAMA
  • 1x 3 ZT/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 4 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
40 ENTRY ACCEPTED 2017-09-06 07:10:06
2017-09-05 17:58:33
Zuzanna Polcyn SALVE
  • 2x 4 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
39 ENTRY ACCEPTED 2017-09-08 07:17:54
2017-09-05 14:43:01
Marta Działakiewicz KARNUT
  • 1x 4 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 5 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 10 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 11 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
38 ENTRY ACCEPTED 2017-09-06 07:09:42
2017-09-05 12:53:44
Magdalena Świtalska DOLAR
  • 2x 3 ZT/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 2x 9 ZT/L/Dwufazowy art. 274.5.3
37 ENTRY ACCEPTED 2017-09-06 07:09:30
2017-09-05 10:40:28
Zuzanna Sygierycz GALINA
  • 1x 3 ZT/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 9 ZT/L/Dwufazowy art. 274.5.3
36 ENTRY ACCEPTED 2017-09-06 07:09:18
2017-09-05 10:34:00
Henryk Polednia TURBUD IQ
  • 1x 4 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 5 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 10 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 11 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
35 ENTRY ACCEPTED 2017-09-06 07:08:47
2017-09-05 09:50:35
Oliwia Gniadek CORVETTA
  • 1x 7 ZT/Mini LL/Zwykły, art. 238.2.1
  • 1x 8 ZT/LL/Zwykły, art. 238.2.1
34 ENTRY ACCEPTED 2017-09-06 07:08:13
2017-09-05 09:50:08
Oliwia Gniadek CASSTIEL KAMA
  • 1x 10 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 11 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
33 ENTRY ACCEPTED 2017-09-06 07:07:58
2017-09-05 09:42:49
Agnieszka Szlachta TALIA
  • 2x 8 ZT/LL/Zwykły, art. 238.2.1
32 ENTRY ACCEPTED 2017-09-05 07:16:08
2017-09-04 22:15:19
Zuzanna Bajan SALAMINA
  • 1x 11 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 12 ZR/N/Zwykły art. 238.2.1
31 ENTRY ACCEPTED 2017-09-05 07:15:58
2017-09-04 20:31:11
Magdalena Murawska CZADIS TM
  • 1x 3 ZT/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 4 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
30 ENTRY ACCEPTED 2017-09-05 07:15:44
2017-09-04 20:30:43
Magdalena Murawska IN TIME
  • 1x 2 ZT/LL/Zwykły, art. 238.2.1
  • 1x 3 ZT/L/Dwufazowy art. 274.5.3
29 ENTRY ACCEPTED 2017-09-05 07:15:33
2017-09-04 14:39:09
Nadia Lehmann FREJA
  • 1x 1 ZT/Mini LL/Zwykły, art. 238.2.1
28 ENTRY ACCEPTED 2017-09-05 07:15:20
2017-09-04 14:36:16
Aleksandra Komorska CLINT PLEASURE
  • 1x 3 ZT/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 4 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
27 ENTRY ACCEPTED 2017-09-04 11:45:38
2017-09-04 11:38:45
Kornelia Smura DIE KLEINE LADY
  • 2x 4 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 2x 10 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
26 ENTRY ACCEPTED 2017-09-06 07:07:46
2017-09-04 08:34:51
Wiktoria Dżugaj TURBUD CONSUL
  • 1x 5 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 6 ZR/N/Zwykły, art. 238.2.1
25 ENTRY ACCEPTED 2017-09-04 07:18:20
2017-09-03 18:40:49
Borys Trojanowicz HERA TS
  • 1x 3 ZT/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 4 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
24 ENTRY ACCEPTED 2017-09-04 07:18:10
2017-09-03 18:40:25
Borys Trojanowicz EURUTEC TOSIA
  • 1x 1 ZT/Mini LL/Zwykły, art. 238.2.1
  • 1x 2 ZT/LL/Zwykły, art. 238.2.1
23 ENTRY ACCEPTED 2017-09-04 07:17:59
2017-09-03 18:40:06
Aleksandra Trojanowicz GRACENTO S
  • 1x 5 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 6 ZR/N/Zwykły, art. 238.2.1
22 ENTRY ACCEPTED 2017-09-04 07:17:47
2017-09-03 18:39:49
Aleksandra Trojanowicz DRAGO DE QUEEN
  • 1x 2 ZT/LL/Zwykły, art. 238.2.1
  • 1x 3 ZT/L/Dwufazowy art. 274.5.3
21 ENTRY ACCEPTED 2017-09-04 07:17:37
2017-09-03 16:19:24
Wiktoria Kaźmierczak FORSTER
  • 1x 4 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 5 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 10 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 11 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
20 ENTRY ACCEPTED 2017-09-05 07:14:49
2017-09-03 10:47:05
Dominika Zieniewicz CORONA 123
  • 1x 10 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 11 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
19 ENTRY ACCEPTED 2017-09-03 09:10:15
2017-09-02 23:36:37
Aleksandra Zielińska PATAGONIA WN
  • 1x 4 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 5 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
18 ENTRY ACCEPTED 2017-09-03 09:10:03
2017-09-02 19:24:03
Patrycja Ueberhan SOLALI
  • 1x 3 ZT/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 4 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
17 ENTRY ACCEPTED 2017-09-03 09:09:51
2017-09-02 19:23:33
Patrycja Ueberhan CZUDYNO DE REM Z
  • 1x 4 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 5 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
16 ENTRY ACCEPTED 2017-09-03 09:09:37
2017-09-02 14:30:28
Adrianna Wiśniewska QUINTUS 67
  • 2x 2 ZT/LL/Zwykły, art. 238.2.1
15 ENTRY ACCEPTED 2017-09-03 09:09:22
2017-09-02 14:28:25
Aleksander Dur TINA
  • 1x 3 ZT/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 4 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
14 ENTRY ACCEPTED 2017-09-03 09:09:08
2017-09-01 17:56:06
Inga Dezor COSMIC ROMEO II AK
  • 2x 2 ZT/LL/Zwykły, art. 238.2.1
13 ENTRY ACCEPTED 2017-09-03 09:08:54
2017-09-01 17:55:31
Inga Dezor CELINA
  • 2x 3 ZT/L/Dwufazowy art. 274.5.3
11 ENTRY ACCEPTED 2017-08-31 07:08:08
2017-08-30 21:52:12
Filip Babiak COMPASS
  • 1x 5 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 6 ZR/N/Zwykły, art. 238.2.1
10 ENTRY ACCEPTED 2017-08-31 07:07:52
2017-08-30 21:51:52
Filip Babiak BORN FREE
  • 1x 5 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 6 ZR/N/Zwykły, art. 238.2.1
9 ENTRY ACCEPTED 2017-09-01 10:06:38
2017-08-30 20:07:38
Paulina Wachowiak LUCY
  • 1x 2 ZT/LL/Zwykły, art. 238.2.1
  • 1x 3 ZT/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 8 ZT/LL/Zwykły, art. 238.2.1
  • 1x 9 ZT/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 10 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
8 ENTRY ACCEPTED 2017-08-31 07:07:21
2017-08-30 12:50:48
Wiktoria Cugier LACRIMA
  • 1x 5 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 6 ZR/N/Zwykły, art. 238.2.1
7 ENTRY ACCEPTED 2017-08-30 10:24:38
2017-08-30 10:20:12
Zofia Połczyńska NEVILLE II S
  • 2x 2 ZT/LL/Zwykły, art. 238.2.1
6 ENTRY ACCEPTED 2017-08-30 10:24:23
2017-08-30 10:19:41
Zofia Połczyńska DUCIANO
  • 1x 4 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 5 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
5 ENTRY ACCEPTED 2017-08-29 09:00:58
2017-08-29 08:35:13
Julia Kaźmierczak IDRYS
  • 1x 5 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 6 ZR/N/Zwykły, art. 238.2.1
  • 1x 11 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 12 ZR/N/Zwykły art. 238.2.1
4 ENTRY ACCEPTED 2017-08-28 07:25:25
2017-08-27 14:15:05
Karolina Grzegorz LUCKY LUKE
  • 1x 2 ZT/LL/Zwykły, art. 238.2.1
  • 1x 3 ZT/L/Dwufazowy art. 274.5.3
3 ENTRY ACCEPTED 2017-08-28 07:25:15
2017-08-27 11:44:22
Maciej Kasperek ROGANO
  • 2x 4 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 2x 10 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
2 ENTRY ACCEPTED 2017-08-28 07:25:06
2017-08-27 11:43:20
Maciej Kasperek PRADO
  • 1x 5 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 6 ZR/N/Zwykły, art. 238.2.1
  • 1x 11 ZR/P/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 1x 12 ZR/N/Zwykły art. 238.2.1
1 ENTRY ACCEPTED 2017-08-28 07:24:55
2017-08-27 11:42:46
Maciej Kasperek CSILLA
  • 2x 4 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
  • 2x 10 ZR/L/Dwufazowy art. 274.5.3
No. Rider Club
Year of birth
PZJ
FEI ID
1. Babiak Filip JKS Elcon Szczecin
2001 (J.)
O034130
10153034
2. Bajaczyk Julia WTK Hermanów
3. Bajsert Monika KJ Jeziorki-Osieczna
2002 (JM.)
O033968
4. Banaszak Mikołaj WTK Hermanów
5. Banaszak Weronika Bpk
6. Bocheńska Paulina WTK Hermanów
7. Bolek Anna WTK Hermanów
8. Chudziak Paweł WTK Hermanów
S
O007978
9. Chudziak Paweł KS Idmar Krajkowo
10. Cugier Wiktoria KJ Lotus Poznań
2000 (J.)
O034926
11. Dezor Inga JUKS MIECZEWO
2002 (JM.)
brak
12. Dur Aleksander JUKS Mieczewo
S
O033783
13. Dyderska Kornelia brak
2001 (J.)
brak
14. Działakiewicz Marta KJ Zagórów
S
O013617
15. Dżugaj Wiktoria Turbud Brzeg
1996 (MJ.)
O024922
16. Frąckowiak Milena Bpk
S
brak
17. Gniadek Oliwia Bpk
2002 (JM.)
O037779
18. Gołąbek Maciej UKS KJ Bonanza Jędrzychowice
S
O009486
19. Grabara Aleksandra KJ JEZIORKI-OSIECZNA
2001 (J.)
0041156
20. Graczyk Natalia WTK Hermanów
21. Grzegorz Karolina KJ Jeziorki-Osieczna
2004 (JM.)
O037780
22. Jarek Gabrysia Stajnia Paszka
2004 (JM.)
brak
23. Jędraszak Roksana WTK Hermanów
24. Kasperek Maciej Racocki KJ
S
O012017
25. Kaźmierczak Julia bpk
2001 (J.)
O034514
26. Kaźmierczak Wiktoria bpk
1999 (J.)
O034513
27. Komorska Aleksandra Lehmann sport horses
S
Brak
28. Krawczyk Dagmara WTK Hermanów
29. Kwasiżur Zuzanna Stajnia Adamus
30. Kwiecińska Olga WTK Hermanów
31. Lehmann Nadia Lehmannsporthorses
2009 (Mł.)
Brak
32. Michalska Sonia Stajnia Paszka
1998 (MJ.)
brak
33. Młynarek Paulina WTK Hermanów
34. Murawska Magdalena KJ Zagórów
S
O018766
35. Nagła Kornelia SKJ Stajnia Adamus
1998 (MJ.)
brak
36. Niesiołowska Zofia bpk
2007 (Mł.)
brak
37. Niestrawski Kamil KJ Jeziorki-Osieczna
1996 (MJ.)
O021429
38. Niestrawski Kamil KJ Jeziorki-Osieczna
1996 (MJ.)
O021429
39. Nowaczyk Sandra KJ Mustang Kochowo
1997 (MJ.)
O028460
40. Orczyk Aleksandra LZS Lech Gniezno
S
O031523
41. Pilujska Alicja WTK Hermanów
42. Polcyn Zuzanna Racocki KJ
2003 (JM.)
O041166
43. Polednia Henryk Turbud Brzeg
O007664
44. Połczyńska Zofia KJ Sokół Damasławek
S
O001780
45. Raczyńska Marcelina UKS Trojka
2000 (J.)
O022122
46. Rybarczyk Zuzanna WTK Hermanów
47. Smura Kornelia bpk
2005 (JM.)
O040169
48. Stawska Ewelina WTK Hermanów
49. Świtalska Magdalena KJ SOKÓŁ DAMASŁAWEK
S
brak
50. Sygierycz Zuzanna Brak
1998 (MJ.)
Brak
51. Szymczak Natalia WTK Hermanów
52. Trojanowicz Aleksandra KJ Zagórów
1998 (MJ.)
O025981
53. Trojanowicz Borys KJ Mustang Kochowo
2006 (Mł.)
O041562
54. Ueberhan Patrycja WTK Hermanów
2000 (J.)
O034863
55. Urbaniak Eryk UKS Trojka
1997 (MJ.)
O027552
56. Wachowiak Paulina KJ Jeziorki Osieczna
2000 (J.)
0036990
57. Wiechcińska Joanna Bpk
58. Wierzba Nikola Stajnia Paszka
2003 (JM.)
brak
59. Wiśniewska Adrianna JUKS Mieczewo
S
O023264
60. Wolniewicz Dominika Stajnia Adamus
61. Zgorzelska Anna WTK Hermanów
62. Zielińska Aleksandra KJ Jeziorki-Osieczna
2001 (J.)
O026237
63. Zielińska Marta KJ Zagórów
S
O020150
64. Zieniewicz Dominika KJ Zagórów
2004 (JM.)
O037404
No. Horse numer Name Breed Country Year of birth Gender Color / Height Origin Owner / Breeder National ID/Number Passport number FEI Passport
1.

31

ALI KUC POL 2007 Wałach biała/kuc:121 F: nn / nn
M: nn / nn
O: Krzysztof Niesiołowski
B: Krzysztof Niesiołowski
K019524 616999610326507
2.

84

Alika F:
M:
O:
B:
3.

1

Altea F:
M:
O:
B:
4.

35

AMAZONIA Wielkopolska POL 2010 Klacz kasztanowata F: ULCO
M: ARONIA/ AGAR
O: NIESTRAWSKI KAMIL
B: STADNINA KONI DĘBNO
BRAK
5.

3

Apacz F:
M:
O:
B:
6.

75

ARAGOR WLKP POL 2008 Wałach gniada/165 F: Contendor /
M: Arabeska / Czynel
O: Natalia Skaba
B: SK Racot Sp. z o. o.
K016816 POL007610214308
7.

12

ARKA WLKP. POL 2008 Klacz ciemnogniada/158cm. F: Pasza
M: Arara
O: Andrzej Dembski
B: Tadeusz Grygiel
Brak POL 007 61 00838 08
8.

18

BLACK JACK KWPN NED 2006 Wałach ciemnogniada F: Indorado / Corrado I
M: Talita V / Corland
O: Maciej Gołąbek
B: MJ. Verschure
K011196 5280030600283
9.

66

BORN FREE SP POL 2010 Wałach siwa/167 F: Ekwador / Heraldik
M: Barka / Jarabub
O: Joanna Babiak
B: Łukasz Kazimierczak
K019947 616009640093110 105RF20
10.

80

Calipso SP POL 2004 W c.gn F: Galisco Du Mesnil / Jalisco B
M: Caranba / Carbid
O:
B:
K009666
11.

43

CASSTIEL KAMA SP POL 2010 Wałach kara F: Cassini Kama / Cassini I
M: Nerma / Cantanis
O: Grzegorz Gniadek
B: Jan Kuśmierkowski
K022406 616009640079910
12.

63

CELINA Wielkoposka POL 2012 Klacz gniada F: Idol
M: Cyntia
O: Inga Dezor
B: Frydrych Lech
brak 616 007 61 00317 12
13.

33

CERES SP POL 2011 Klacz gniada/168 F: Marino / Zeoliet
M: Czarnuszka / Royal Court
O: Ewa Niestrawska
B: Stanisław Grygier
K018650 616009610042611
14.

50

CLINT PLEASURE HOL GER 2009 Klacz siwa F: Clinton / Corrado I
M: United Pleasu / For Pleasure
O: Lehmann Sport Horses Sp. z o. o.
B:
K020754 DE421000134709
15.

65

COMPASS WESTF POL 2008 Wałach gniada/174 F: Cavalier (Mister) / Maykel
M: La Bonne II / Landstreicher
O: Filip Babiak
B: Szymon John
K018852 DE441411363708 105RF24
16.

46

CORONA 123 WESTF POL 2009 Klacz gniada F: Coronas / Cornet Obolensky
M: Raphaela / RTL
O: Sławomir Zieniewicz
B: Sławomir Zieniewicz
K022531 DE441410837009
17.

42

CORVETTA SP POL 2010 Klacz gniada/mk: F: Lexus /
M: Kamelia /
O: Małgorzata Pawelec-Klimek
B: Małgorzata Pawelec-Klimek
K021826 616999610127110
18.

62

COSMIC ROMEO II AK SP POL 2013 Wałach gniada/165 F: Romeo Des Vaux
M: Cosmic Touch
O: Arkadiusz Makowski
B: Andrzej Kramer
brak 616 009 61 00137 13
19.

74

CSILLA Polski Koń Szlachetny Półkrwi POL 2009 Klacz kasztanowata F: CZAROWNIK
M: CZAROWNA
O: Krzysztof Mocek
B: Stadnina Koni Racot
K019227 616009610220109
20.

59

CZUDYNO DE REM Z ZANG FRA 2008 Wałach siwa F: Cap Kennedy / Cassini II
M: Dyne / Dianthus
O: Zbigniew Ueberhan
B:
K018191 25000108116511E
21.

20

DAFNE SP POL 2008 Klacz gniada F: Denar / Caletto's Son
M: Darna / Loxley
O: Roman Dudkowiak
B: Roman Dudkowiak
K020540 POL009610154608
22.

6

Damiri F:
M:
O:
B:
23.

51

DIE KLEINE LADY Węgierski Koń Sportowy HUN 2009 Klacz siwa/160 F: Der Kleine Lord
M: Nadaly
O: Kornelia Smura
B: Szigeti - Centrum KFT
K020311 HUN K MF092440220
24.

38

DOLAR SP POL 2004 Wałach siwa F: Rasputin
M: Dolina
O: Roman Świtalski
B: Hubert Kierznowski
brak
25.

69

DUCIANO OLD GER 2011 Wałach kara F: D'inzeo / Douglas
M: Quality Girl / Quality
O: Zofia Połczyńska
B:
K022850 433332138511
26.

21

DUSZKA SP POL 2011 Klacz gniada F: nn
M: nn
O: Ewelina Ignaszak
B: Ewelina Ignaszak
brak
27.

77

Edek F:
M:
O:
B:
28.

53

EURUTEC TOSIA Kuc Fel POL 2011 Klacz tarantowata/kuc: F: Figaro / Topaz
M: Tola /
O: Eurutec Sp. z o. o.
B: Leszek Pawlak
K021828 616013610166511
29.

13

Fiesta F:
M:
O:
B:
30.

56

FORSTER KWPN POL 2010 Wałach siwa F: Corland
M: Mabelle
O: Marek Kaźmierczak
B: R. Hagedoorn
brak
31.

49

FREJA KUC POL 1998 Klacz gniada/kuc: F: Brak
M: Brak
O: Maciej Lehmann
B: Brak
Brak
32.

8

Galik F:
M:
O:
B:
33.

39

GALINA Wielkopolska POL 2006 Klacz gniada/156 F: Wacław
M: Galla
O: Ewa Sygierycz
B: Brak
Brak
34.

36

GAMA SP POL 2011 Klacz gniada/167 F: ULCO
M: GWIAZDA / AGAR
O: SŁAWOMIRA BAJSERT
B: STADNINA KONI DĘBNO
BRAK BRAK BRAK
35.

54

GRACENTO S SP POL 2008 Wałach gniada F: Concert / Concetto
M: Gracenta / Graf Grannus
O: Aleksander Trojanowicz
B: Stanisław Szurik
K016388 POL009520050408
36.

76

Granit F:
M:
O:
B:
37.

30

HARRY ANGEL SP POL 2004 Wałach gniada F: Sir Neel / Darco
M: Hrabina C / Calettos Son
O: Stanisław Figlerowicz
B:
K009058 616009660037604
38.

52

HERA TS TS POL 2000 Klacz ciemnogniada F: nn / nn
M: nn / nn
O: Aleksander Trojanowicz
B:
K013128 POL999520057800
39.

70

IDRYS SP POL 2010 Wałach gniada F: Turbud Quirinus
M: Iliada
O: Marek Kaźmierczak
B: Adam Omen
brak
40.

2

Impresja F:
M:
O:
B:
41.

48

IN TIME KWPN NED 2010 Klacz siwa F: Indorado/Corrado I
M: Waludine/Goodtimes
O: Magdalena Murawska
B: Holandia
K019177
42.

79

Jasper F:
M:
O:
B:
43.

10

Jędruś F:
M:
O:
B:
44.

5

Jubilatka F:
M:
O:
B:
45.

16

KARNUT SP POL 2009 Wałach gniada/164 F: Carnute / Oberon Du Moulin
M: Klarissa / Acord II
O: Marta Działakiewicz
B: Zbigniew Wilski
K019858 616009530297309
46.

78

Karo F:
M:
O:
B:
47.

85

Kasia F:
M:
O:
B:
48.

28

KOLOMBINA Szlachetna Półkrew POL 1999 Klacz kara F: Rytm
M: Korsyka
O: Honorata Wojtoń
B: --
--
49.

67

LACRIMA SP POL 2005 Klacz siwa/164 F: Idol / Carbano
M: Lato / Lascadell
O: Rafał Cugier
B: Waldemar John
K020751 POL009610138605
50.

32

LALUNA SP POL 2014 Klacz gniada F: MAAIK
M: LUNA VERA /LORD MAYOR
O: CZWOJDA JUSTYNA
B: CZWOJDA JUSTYNA
BRAK
51.

71

LUCKY LUKE SP POL 2010 Wałach gniada/mk:153 F: nn / nn
M: nn / nn
O: Alexander Konowalczyk
B: Marek Suliga
K020679 6169996102566910
52.

64

LUCY KUC POL 20.06.2012 Klacz inna/mk:152 F: Lord
M: Lita
O: Kinga Wachowiak
B: Smolińska Patrycja
brak 616 013 61 01348 12
53.

34

MARYLIN MONROE SP POL 2012 Klacz gniada F: CHE GUEVARA L
M: MALTA / CAJERO
O: GRABARA MARZENA
B: GRYGIER STANISŁAW
KO20675
54.

68

NEVILLE II S SP POL 2013 Wałach ciemnogniada F: Leoville
M: Nestia
O: Zofia Połczyńska
B: Stanisław Szurik
Brak
55.

26

NOREK WLKP POL 2009 Wałach siwa F: Junus
M: Natilla
O: Eryk Urbaniak
B: Szczęsny Dobrucki
K014846
56.

86

Odrecka F:
M:
O:
B:
57.

57

PATAGONIA WN WLKP POL 2011 Klacz gniada F: Cwał / Arion
M: Puma / Zulus
O: Wiesław Zieliński
B: Piotr Brodziak
K020693 616007610143911
58.

14

PERON WLKP POL 2012 Wałach kasztanowata/mk: F: Klakier
M: Pikara
O: Paweł Dyderski
B: Jan Gawron
brak
59.

81

Planta F:
M:
O:
B:
60.

23

PLATYNA Wielkopolska POL 2007 Klacz siwa F: Kaskader
M: Paszka
O: Ignaszak Bogumił
B: Ignaszak Bogumił
brak
61.

73

PRADO WLKP POL 2007 Wałach gniada F: Le Voltaire / Voltaire
M: Parada / Czynel
O: Krzysztof Mocek
B: SK Racot
K011786 POL007610171207
62.

60

QUINTUS 67 HOL GER 2003 Wałach gniada F: Quantum / Quidam De Revel
M: Baroness VIII / Reichsgraf
O: Aleksander Dur
B: Manfred Goettsche
K022915 DE421000022103
63.

72

ROGANO WLKP POL 2013 Ogier ciemnogniada F: Coriano's Ass / Coriano Z
M: Rogatywka / Landos
O: Krzysztof Mocek
B: SK Racot
K023329 616007610106313
64.

11

Romanus F:
M:
O:
B:
65.

22

ROZETKA Wielkopolska POL 2006 Klacz gniada F: Grawer
M: Remia
O: Ignaszak Bogumił
B: Muszyńska Iwona
brak
66.

37

SALVE SP POL 2006 Klacz ciemnogniada/178 F: Carry Son / Carry
M: Sulima / Davidoff
O: Marcin Polcyn
B: SK Racot
K011553 POL009610100806
67.

58

SOLALI SP POL 2007 Wałach kasztanowata F: Lasko
M: Sterczyna / Alagos
O: Zbigniew Ueberhan
B: Stefan Kierznowski
K015465 POL009670142707
68.

7

Swawola F:
M:
O:
B:
69.

25

SYNAMI WLKP POL 2004 Klacz gniada F: Ignam
M: Syga
O: Marcelina Raczyńska
B: SK Plękity
K010170
70.

9

TALMET PKSP POL 2006 Wałach gniada F: Emetyt
M: Tala
O: Izabela Luty-Szpoton
B: Izabela Luty-Szpoton
LKR/2302/16
71.

61

TINA SP POL 2003 Klacz siwa/166 F: Silver Dream / Silbersee
M: Talia / Diament
O: Aleksander Dur
B: Władysław Gałęziowski
K019223 POL009570049903
72.

29

TULLAMORE DEW I SP POL 2007 Wałach ciemnogniada/172 F: Carpediem / Coriano Z
M: Thomasa / Casado
O: Jacek Nowaczyk
B: Zbigniew Wilski
K011288 616009530301507
73.

40

TURBUD CONSUL OLD DEU 2005 Wałach ciemnogniada F: Con Capitol
M: Staranda
O: Henryk Polednia
B: X
K015432
74.

41

TURBUD IQ SP POL 2011 Wałach ciemnogniada F: Turbud Quirinus
M: Turbud-Ironia
O: Henryk Polednia
B: x
K023355
75.

17

ZANZIBAR T. KWPN NED 2004 Wałach kasztanowata F: Chin Chin / Constant
M: Jaretty / Rex Magna
O: Maciej Gołąbek
B: G. Talsma
K010192 5280030409379
Rider
Horse
Date
Competition
Took off
Completed
Position
Prize
Babiak Filip
JKS Elcon Szczecin
COMPASS (65)
2017-09-09
19
2017-09-09
2
400
2017-09-09
7
2017-09-09
5
100
Bajaczyk Julia
WTK Hermanów
Apacz (3)
2017-09-09
2
2017-09-09
Bajsert Monika
KJ Jeziorki-Osieczna
GAMA (36)
2017-09-09
7
2017-09-09
2017-09-10
5
2017-09-10
Banaszak Mikołaj
WTK Hermanów
2017-09-09
2017-09-09
2017-09-10
14
2017-09-10
Banaszak Weronika
Bpk
Fiesta (13)
2017-09-09
2017-09-09
2017-09-10
5
Bocheńska Paulina
WTK Hermanów
2017-09-09
1
2017-09-09
3
Planta (81)
2017-09-10
6
2017-09-10
Bolek Anna
WTK Hermanów
Damiri (6)
2017-09-09
17
2017-09-09
2017-09-10
16
2017-09-10
Chudziak Paweł
WTK Hermanów
ARAGOR (75)
2017-09-09
4
2017-09-09
6
2017-09-10
5
50
2017-09-10
4
100
Granit (76)
2017-09-09
Chudziak Paweł
KS Idmar Krajkowo
Granit (76)
2017-09-09
6
Chudziak Paweł
WTK Hermanów
Granit (76)
2017-09-10
1
Chudziak Paweł
KS Idmar Krajkowo
Granit (76)
2017-09-10
Cugier Wiktoria
KJ Lotus Poznań
LACRIMA (67)
2017-09-09
3
200
2017-09-09
6
Dezor Inga
JUKS MIECZEWO
2017-09-09
2017-09-09
2017-09-10
2017-09-10
CELINA (63)
2017-09-09
9
2017-09-09
2017-09-10
1
2017-09-10
2
Dur Aleksander
JUKS Mieczewo
2017-09-10
5
2017-09-10
10
TINA (61)
2017-09-09
1
2017-09-09
2
2017-09-10
2
2017-09-10
13
Dyderska Kornelia
brak
PERON (14)
2017-09-10
4
2017-09-10
3
Działakiewicz Marta
KJ Zagórów
KARNUT (16)
2017-09-09
1
2017-09-09
18
Dżugaj Wiktoria
Turbud Brzeg
2017-09-09
5
50
2017-09-09
2017-09-10
8
2017-09-10
Frąckowiak Milena
Bpk
2017-09-09
3
2017-09-09
5
Gniadek Oliwia
Bpk
2017-09-10
1
2017-09-10
8
2017-09-10
4
2017-09-10
8
Gołąbek Maciej
UKS KJ Bonanza Jędrzychowice
2017-09-10
2
300
2017-09-10
2
400
2017-09-10
4
50
2017-09-10
8
Grabara Aleksandra
KJ JEZIORKI-OSIECZNA
2017-09-09
12
2017-09-09
13
2017-09-10
6
2017-09-10
Graczyk Natalia
WTK Hermanów
TALMET (9)
2017-09-09
15
2017-09-09
2017-09-10
10
2017-09-10
Grzegorz Karolina
KJ Jeziorki-Osieczna
2017-09-09
13
2017-09-09
16
Jarek Gabrysia
Stajnia Paszka
ROZETKA (22)
2017-09-10
2017-09-10
Jędraszak Roksana
WTK Hermanów
Jasper (79)
2017-09-09
11
2017-09-09
12
2017-09-09
Kasperek Maciej
Racocki KJ
ROGANO (72)
2017-09-09
5
2017-09-09
2017-09-10
2017-09-10
5
PRADO (73)
2017-09-09
1
400
2017-09-09
7
2017-09-10
1
400
2017-09-10
6
CSILLA (74)
2017-09-09
13
2017-09-09
2017-09-10
3
2017-09-10
Kaźmierczak Julia
bpk
IDRYS (70)
2017-09-09
4
50
2017-09-09
1
600
2017-09-10
7
2017-09-10
3
300
Kaźmierczak Wiktoria
bpk
FORSTER (56)
2017-09-09
2017-09-09
9
2017-09-10
7
2017-09-10
14
Komorska Aleksandra
Lehmann sport horses
2017-09-09
8
2017-09-09
Krawczyk Dagmara
WTK Hermanów
Galik (8)
2017-09-09
2017-09-09
16
2017-09-10
11
2017-09-10
6
Kwasiżur Zuzanna
Stajnia Adamus
Kasia (85)
2017-09-10
7
2017-09-10
2017-09-10
Kwiecińska Olga
WTK Hermanów
2017-09-10
4
2017-09-10
3
Karo (78)
2017-09-09
2017-09-09
2017-09-10
2017-09-10
Lehmann Nadia
Lehmannsporthorses
FREJA (49)
2017-09-09
3
2017-09-09
Michalska Sonia
Stajnia Paszka
DUSZKA (21)
2017-09-10
2017-09-10
Młynarek Paulina
WTK Hermanów
Apacz (3)
2017-09-10
Murawska Magdalena
KJ Zagórów
IN TIME (48)
2017-09-09
2
2017-09-09
15
2017-09-09
Nagła Kornelia
SKJ Stajnia Adamus
Odrecka (86)
2017-09-10
1
2017-09-10
12
Niesiołowska Zofia
bpk
ALI (31)
2017-09-10
3
2017-09-10
Niestrawski Kamil
KJ Jeziorki-Osieczna
LALUNA (32)
2017-09-09
4
2017-09-09
2017-09-10
2017-09-10
9
Niestrawski Kamil
KJ Jeziorki-Osieczna
CERES (33)
2017-09-09
17
2017-09-09
4
100
2017-09-10
10
2017-09-10
5
100
2017-09-09
2017-09-09
7
2017-09-10
15
2017-09-10
Nowaczyk Sandra
KJ Mustang Kochowo
2017-09-09
11
2017-09-09
9
2017-09-10
3
200
2017-09-10
1
600
Orczyk Aleksandra
LZS Lech Gniezno
DAFNE (20)
2017-09-10
8
2017-09-10
9
Pilujska Alicja
WTK Hermanów
2017-09-09
2017-09-09
2017-09-10
2017-09-10
Polcyn Zuzanna
Racocki KJ
SALVE (37)
2017-09-09
15
2017-09-09
Polednia Henryk
Turbud Brzeg
2017-09-10
11
2017-09-10
9
2017-09-09
14
2017-09-09
12
Połczyńska Zofia
KJ Sokół Damasławek
2017-09-09
9
2017-09-09
2017-09-10
18
2017-09-10
DUCIANO (69)
2017-09-09
3
2017-09-09
8
2017-09-10
9
Raczyńska Marcelina
UKS Trojka
SYNAMI (25)
2017-09-10
6
2017-09-10
6
Rybarczyk Zuzanna
WTK Hermanów
Edek (77)
2017-09-09
4
2017-09-09
2017-09-10
2017-09-10
Smura Kornelia
bpk
2017-09-09
11
2017-09-09
13
Stawska Ewelina
WTK Hermanów
2017-09-09
2017-09-09
2017-09-10
13
2017-09-10
Świtalska Magdalena
KJ SOKÓŁ DAMASŁAWEK
DOLAR (38)
2017-09-09
10
2017-09-09
2017-09-10
4
Sygierycz Zuzanna
Brak
GALINA (39)
2017-09-09
17
2017-09-09
2017-09-10
9
2017-09-10
Szymczak Natalia
WTK Hermanów
Romanus (11)
2017-09-09
14
2017-09-09
2017-09-10
17
2017-09-10
Trojanowicz Aleksandra
KJ Zagórów
2017-09-09
14
2017-09-09
8
Trojanowicz Borys
KJ Mustang Kochowo
HERA TS (52)
2017-09-09
2
2017-09-09
7
2017-09-09
1
2017-09-09
10
Ueberhan Patrycja
WTK Hermanów
SOLALI (58)
2017-09-09
4
2017-09-09
8
2017-09-10
11
2017-09-10
2017-09-09
12
2017-09-09
10
2017-09-10
2017-09-10
7
Urbaniak Eryk
UKS Trojka
NOREK (26)
2017-09-09
15
2017-09-09
2017-09-10
10
Wachowiak Paulina
KJ Jeziorki Osieczna
LUCY (64)
2017-09-09
6
2017-09-09
11
2017-09-10
2
2017-09-10
7
Wiechcińska Joanna
Bpk
ARKA (12)
2017-09-09
Wierzba Nikola
Stajnia Paszka
PLATYNA (23)
2017-09-10
2017-09-10
Wiśniewska Adrianna
JUKS Mieczewo
2017-09-09
5
2017-09-09
14
Wolniewicz Dominika
Stajnia Adamus
Alika (84)
2017-09-10
2
2017-09-10
2017-09-10
7
Zgorzelska Anna
WTK Hermanów
Altea (1)
2017-09-09
8
2017-09-09
2017-09-10
12
2017-09-10
Zielińska Aleksandra
KJ Jeziorki-Osieczna
2017-09-09
9
2017-09-09
16
2017-09-10
10
2017-09-10
12
Zielińska Marta
KJ Zagórów
2017-09-09
2
300
2017-09-09
3
300
Calipso (80)
2017-09-09
6
2017-09-09
10
Zieniewicz Dominika
KJ Zagórów
2017-09-10
13
2017-09-10
15

Number of Riders: 64

Number of Horses: 75

The sum of prizes: 5 000.00

Competition results developed by: Zmierzczas.pl
Timing system: HUBERTUS ZawodyKonne.com (license number: H2-052015-1, Tomasz Szymoniak)

Presented results are for reference only and should not be considered as the official results of the competition.
The Event Organizer and Service ZawodyKonne.com not guarantee full compatibility and accuracy of the data presented from the official results. Any abnormalities should be explained directly from the Organizer of the competition.

Copyright © ZawodyKonne.com 2004-2017
design and realization: signus.pl