Entries, results and prizes

Entries, results and prizes

ZR-B Łagów
Łagów, 15.09.2018

# Status
Updated / Creation date
Rider Horse Competitions
34 ENTRY ACCEPTED 2018-09-14 20:30:11
2018-09-14 19:21:29
Weronika Guszpil NOBODY'S PERFEKT
  • 1x 2/L/L- zwykły specjalny Mistrzostwa Powiatu Zgorzeleckiego
  • 1x 4/P/P- dwufazowy art.274.5.2 Finał Euro Cup Neisse/Nysa
33 ENTRY ACCEPTED 2018-09-14 20:29:41
2018-09-14 16:26:42
Sarka Futschikova RAFAEL ANGEL
  • 1x 4/P/P- dwufazowy art.274.5.2 Finał Euro Cup Neisse/Nysa
  • 1x 5/N/N- dokładności z rozgrywką art.238.1.2 Puchar Wójta Gminy Zgorzelec
32 ENTRY ACCEPTED 2018-09-14 20:29:01
2018-09-14 16:19:38
Dominik Ebermann LEGNICA
  • 1x 4/P/P- dwufazowy art.274.5.2 Finał Euro Cup Neisse/Nysa
  • 1x 5/N/N- dokładności z rozgrywką art.238.1.2 Puchar Wójta Gminy Zgorzelec
31 ENTRY ACCEPTED 2018-09-14 20:28:16
2018-09-14 16:16:58
Dominik Ebermann LAUSITZER
  • 1x 4/P/P- dwufazowy art.274.5.2 Finał Euro Cup Neisse/Nysa
  • 1x 5/N/N- dokładności z rozgrywką art.238.1.2 Puchar Wójta Gminy Zgorzelec
30 ENTRY ACCEPTED 2018-09-13 22:28:43
2018-09-13 22:20:14
Maria Filipska EKSPLOZJA
  • 1x 2/L/L- zwykły specjalny Mistrzostwa Powiatu Zgorzeleckiego
  • 1x 4/P/P- dwufazowy art.274.5.2 Finał Euro Cup Neisse/Nysa
29 ENTRY ACCEPTED 2018-09-13 22:28:56
2018-09-13 22:13:08
Piotr Skiba JARD
  • 1x 1/LL/LL-90 cm dokładności art 238.1.1
  • 1x 2/L/L- zwykły specjalny Mistrzostwa Powiatu Zgorzeleckiego
  • 1x 3/L/L- egzaminacyjny
28 ENTRY ACCEPTED 2018-09-13 22:29:18
2018-09-13 21:45:57
Piotr Skiba HEMETYT
  • 1x 1/LL/LL-90 cm dokładności art 238.1.1
  • 1x 2/L/L- zwykły specjalny Mistrzostwa Powiatu Zgorzeleckiego
  • 1x 3/L/L- egzaminacyjny
27 ENTRY ACCEPTED 2018-09-13 21:27:57
2018-09-13 20:59:39
Laura Leboh LUCYFER
  • 2x 1/LL/LL-90 cm dokładności art 238.1.1
26 ENTRY ACCEPTED 2018-09-13 21:28:14
2018-09-13 20:49:35
Oliwia Dubowik CELIA
  • 2x 1/LL/LL-90 cm dokładności art 238.1.1
25 ENTRY ACCEPTED 2018-09-13 20:06:12
2018-09-13 16:10:21
Weronika Guszpil ESCADA R
  • 1x 2/L/L- zwykły specjalny Mistrzostwa Powiatu Zgorzeleckiego
24 ENTRY ACCEPTED 2018-09-13 20:06:31
2018-09-13 16:10:06
Weronika Guszpil TWIST
  • 1x 1/LL/LL-90 cm dokładności art 238.1.1
  • 1x 2/L/L- zwykły specjalny Mistrzostwa Powiatu Zgorzeleckiego
23 ENTRY ACCEPTED 2018-09-12 21:19:09
2018-09-12 21:18:32
Vaclav Smatolan RUSAŁKA
  • 1x 5/N/N- dokładności z rozgrywką art.238.1.2 Puchar Wójta Gminy Zgorzelec
  • 1x 6/C/C- zwykły art.238.2.1 Puchar Prezesa ŁSRS Na Koń w Łagowie
22 ENTRY ACCEPTED 2018-09-12 21:05:24
2018-09-12 20:55:39
Matylda Dubiniak KELLY EWITA
  • 1x 2/L/L- zwykły specjalny Mistrzostwa Powiatu Zgorzeleckiego
21 ENTRY ACCEPTED 2018-09-12 21:05:44
2018-09-12 20:55:02
Matylda Dubiniak FRIARSTOWN MICHEAL
  • 1x 2/L/L- zwykły specjalny Mistrzostwa Powiatu Zgorzeleckiego
20 ENTRY ACCEPTED 2018-09-12 21:06:42
2018-09-12 20:54:23
Matylda Dubiniak KOLIA EWITA
  • 1x 4/P/P- dwufazowy art.274.5.2 Finał Euro Cup Neisse/Nysa
  • 1x 5/N/N- dokładności z rozgrywką art.238.1.2 Puchar Wójta Gminy Zgorzelec
19 ENTRY ACCEPTED 2018-09-12 19:50:50
2018-09-12 19:48:51
Krzysztof Tarasek CASSANO T
  • 1x 4/P/P- dwufazowy art.274.5.2 Finał Euro Cup Neisse/Nysa
  • 1x 5/N/N- dokładności z rozgrywką art.238.1.2 Puchar Wójta Gminy Zgorzelec
18 ENTRY ACCEPTED 2018-09-12 19:45:14
2018-09-12 19:24:23
Aleksandra Czekajło OGIEŃ
  • 2x 3/L/L- egzaminacyjny
17 ENTRY ACCEPTED 2018-09-12 19:45:30
2018-09-12 18:51:13
Wiktoria Robak GAJOWY
  • 2x 3/L/L- egzaminacyjny
16 ENTRY ACCEPTED 2018-09-12 19:45:46
2018-09-12 16:21:15
Marko Maaß ARABESQUE DE LOSIER
  • 1x 4/P/P- dwufazowy art.274.5.2 Finał Euro Cup Neisse/Nysa
15 ENTRY ACCEPTED 2018-09-12 19:46:00
2018-09-12 16:20:49
Marko Maaß ALEHOPSASA
  • 1x 1/LL/LL-90 cm dokładności art 238.1.1
  • 1x 4/P/P- dwufazowy art.274.5.2 Finał Euro Cup Neisse/Nysa
14 ENTRY ACCEPTED 2018-09-12 19:46:15
2018-09-12 16:10:35
Bianka Słabicka POLISA
  • 1x 3/L/L- egzaminacyjny
13 ENTRY ACCEPTED 2018-09-12 14:06:53
2018-09-12 13:59:17
Alina Hennig ROULETTA
  • 1x 1/LL/LL-90 cm dokładności art 238.1.1
  • 1x 4/P/P- dwufazowy art.274.5.2 Finał Euro Cup Neisse/Nysa
12 ENTRY ACCEPTED 2018-09-12 14:07:07
2018-09-12 13:49:31
Justyna Staniewska JUAN LUOO
  • 1x 2/L/L- zwykły specjalny Mistrzostwa Powiatu Zgorzeleckiego
  • 1x 4/P/P- dwufazowy art.274.5.2 Finał Euro Cup Neisse/Nysa
11 ENTRY ACCEPTED 2018-09-12 14:07:19
2018-09-12 13:48:56
Justyna Staniewska EDI
  • 1x 2/L/L- zwykły specjalny Mistrzostwa Powiatu Zgorzeleckiego
  • 1x 4/P/P- dwufazowy art.274.5.2 Finał Euro Cup Neisse/Nysa
10 ENTRY ACCEPTED 2018-09-12 12:38:32
2018-09-12 12:01:47
Jan Żurowski ETOILE
  • 1x 5/N/N- dokładności z rozgrywką art.238.1.2 Puchar Wójta Gminy Zgorzelec
  • 1x 6/C/C- zwykły art.238.2.1 Puchar Prezesa ŁSRS Na Koń w Łagowie
9 ENTRY ACCEPTED 2018-09-12 12:38:44
2018-09-12 12:01:16
Wiesław Nowak CASUS BELLI
  • 1x 5/N/N- dokładności z rozgrywką art.238.1.2 Puchar Wójta Gminy Zgorzelec
  • 1x 6/C/C- zwykły art.238.2.1 Puchar Prezesa ŁSRS Na Koń w Łagowie
8 ENTRY ACCEPTED 2018-09-12 12:38:57
2018-09-12 11:56:47
Wiesław Nowak HIMALAYA OF THE HUTS
  • 1x 4/P/P- dwufazowy art.274.5.2 Finał Euro Cup Neisse/Nysa
7 ENTRY ACCEPTED 2018-09-12 12:39:09
2018-09-12 11:56:20
Wiesław Nowak BAIKA COT CHAT
  • 1x 5/N/N- dokładności z rozgrywką art.238.1.2 Puchar Wójta Gminy Zgorzelec
  • 1x 6/C/C- zwykły art.238.2.1 Puchar Prezesa ŁSRS Na Koń w Łagowie
6 ENTRY ACCEPTED 2018-09-11 19:07:31
2018-09-11 18:58:23
Julia Guhr LEXINGTON FLY
  • 1x 4/P/P- dwufazowy art.274.5.2 Finał Euro Cup Neisse/Nysa
  • 1x 5/N/N- dokładności z rozgrywką art.238.1.2 Puchar Wójta Gminy Zgorzelec
5 ENTRY ACCEPTED 2018-09-09 18:38:01
2018-09-09 14:04:41
Franziska Ullrich QUICK WILSON
  • 1x 5/N/N- dokładności z rozgrywką art.238.1.2 Puchar Wójta Gminy Zgorzelec
  • 1x 6/C/C- zwykły art.238.2.1 Puchar Prezesa ŁSRS Na Koń w Łagowie
4 ENTRY ACCEPTED 2018-09-09 18:38:40
2018-09-09 13:47:11
Johanna Krauß CISKO
  • 2x 1/LL/LL-90 cm dokładności art 238.1.1
3 ENTRY ACCEPTED 2018-09-09 18:39:08
2018-09-09 13:40:14
Benno Ullrich SPUDNIK
  • 1x 2/L/L- zwykły specjalny Mistrzostwa Powiatu Zgorzeleckiego
  • 1x 4/P/P- dwufazowy art.274.5.2 Finał Euro Cup Neisse/Nysa
2 ENTRY ACCEPTED 2018-09-11 08:14:18
2018-08-28 23:14:40
Paulina Latus CORAL
  • 1x 2/L/L- zwykły specjalny Mistrzostwa Powiatu Zgorzeleckiego
  • 1x 4/P/P- dwufazowy art.274.5.2 Finał Euro Cup Neisse/Nysa
1 ENTRY ACCEPTED 2018-09-12 21:06:57
2018-08-28 23:08:19
Monika Charewicz POLKA
  • 1x 2/L/L- zwykły specjalny Mistrzostwa Powiatu Zgorzeleckiego
  • 2x 3/L/L- egzaminacyjny
No. Rider Club
Year of birth
National ID/Number
FEI ID
1. Charewicz Monika LKS Stragona
1999 (MJ.)
O037445
2. Czekajło Aleksandra Klub Sportowy Cortina Kaczenice
2002 (J.)
O038153
3. Dubiniak Matylda JKS Jaroszówka
2003 (J.)
O025376
4. Dubowik Oliwia Bez przynależności klubowej
2001 (MJ.)
Brak
5. Ebermann Dominik RFV Am Knorrberg Dittersbach e.V.
S
0776879
6. Filipska Maria bpk / LUB
S
O009825
7. Futschikova Sarka RFV Am Knorrberg Dittersbach e.V.
S
E14/9
8. Guhr Julia RSV Wittichenau
S
1529269
9. Guszpil Weronika KJ Jaroszówka
2016 (Mł.)
O024189
10. Hennig Alina Pferdehof Maaß e.V.
2005 (JM.)
1871487
11. Krauß Johanna RFV Kemnitz e.V.
2001 (MJ.)
000000
12. Latus Paulina LKS Stragona Strzegom
2000 (MJ.)
O030868
13. Leboh Laura Bez przynależności klubowej
2005 (JM.)
Brak
14. Maaß Marko Pferdehof Maaß e.V.
S
538083
15. Nowak Wiesław LKS Stragona Strzegom
S
O007356
10095511
16. Robak Wiktoria BPK
2003 (J.)
O050459
17. Skiba Piotr LUKS Nysa Gubin
S
3121/18
18. Słabicka Bianka brak
2000 (MJ.)
O042036
19. Smatolan Vaclav bpk
2018 (Mł.)
brak
20. Staniewska Justyna JKS JAROSZÓWKA
2001 (MJ.)
O038103
21. Tarasek Krzysztof Klub jeździecki „Czahary”
S
O003022
22. Ullrich Benno RFV Kemnitz e.V.
2005 (JM.)
1616450
23. Ullrich Franziska RFV Kemnitz e.V.
S
1092610
24. Zadora Joanna Karkonoski Klub Jeździecki
2001 (MJ.)
O035209
No. Horse numer Name Breed Country Year of birth Gender Color / Height Origin National ID/Number Passport number FEI Passport
1.

17

ALEHOPSASA OLDENBURG GER 2010 Klacz gniada F: Lord Pezi
M: Alexis Girl
DE 433331659610
2.

18

ARABESQUE DE LOSIER SBS BEL 2006 Klacz bułana F: Mazarin des Perees
M: Khali du Houssoit
Bel 007000A40917
3.

9

BAIKA COT CHAT SF FRA 2011 Klacz gniada/175 F: Diamant De Semilly / Le Tot De Semilly
M: Nacre De Presle / Damiro B
K020710 25000111532839E
4.

21

CASSANO T MEKLEMBURSKA POL 2012 Wałach kasztanowata F: Cecottos’As
M: Donatella T
PZJ:K023148
5.

11

CASUS BELLI NIEM. SPORT. GER 2011 Wałach gniada/164 F: Casdorff / Casall
M: L-Carisma / Cola
K019423 DE455878144611
6.

28

CELIA WIELKOPOLSKA POL 2006 Klacz siwa F: Murat-Nur
M: Cenzura
Brak
7.

5

CISKO SAXONY DEU 2000 Wałach kasztanowata F: no Name
M: no Name
DE498981567200
8.

3

CORAL SP POL 2006 Wałach gniada F: Walor / Corde
M: Celesta / Life and Liberty
K011789 POL009670082006 104DA64
9.

13

EDI SP POL 2010 Wałach ciemnogniada/168 F: Agar /
M: Elsera / Hipokryta
K017705 616009520064610
10.

32

EKSPLOZJA SP POL 2006 Klacz F: Viskis
M: Erynia
K016564
11.

27

ESCADA R Niemiecki Koń Sportowy POL 2012 Klacz gniada F: Artego
M: Evidence
Brak
12.

12

ETOILE HAN GER 2007 Klacz kasztanowata/166 F: Escudo II / Espri
M: Grandessa / Graf Top
K014422 DE431314606007
13.

23

FRIARSTOWN MICHEAL KUC CONOMARA IRL 2011 Wałach gniada/kuc:148 F: Gwennic de Goariva
M: Atlantic Deep Secret
brak
14.

19

GAJOWY Pełna Krew Angielska POL 2003 Wałach gniada F: Eternitys Breath
M: Gifty Girl/Mooving Dream
K011948
15.

30

HEMETYT PKSP POL 2004 Wałach skarogniada/176 F: Emetyt
M: Henrietta
K026513 616009590045304
16.

10

HIMALAYA OF THE HUTS KWPN NED 2012 Klacz gniada/168 F: Balou du Rouet Z / Baloubet Du Rouet
M: Legata / Damiro
K023069 528003201204117
17.

31

JARD WIELKOPOLSKA POL 2006 Wałach siwa/165 F: Seret I
M: Jutrznia
K026516 007680058454
18.

14

JUAN LUOO XX POL 2602 Ogier gniada/165 F: PROFESSJONAL(IRE)
M: JUMBA
K022617 616pol10006898t
19.

24

KELLY EWITA NIEM. SPORT. POL 2012 Klacz gniada F: No Limit /
M: Konopielka Ewita / Grand Ewita
K023359 DE455878280212
20.

22

KOLIA EWITA SP POL 2002 Klacz gniada F: Grand /
M: Kamelia Ewita / Louis
K015248 POL009670073102
21.

34

LAUSITZER Deutsches Sportpferd GER 2013 Ogier ciemnogniada F: Lahnstein
M: Charis
DE 455878333713
22.

33

LEGNICA Deutsches Sportpferd GER 2012 Klacz kasztanowata F: Lahnstein
M: Laponia
DE455878247412
23.

8

LEXINGTON FLY Hannoveraner/ Deutsches Sportp GER 2010 Wałach gniada/1.8 F: Lordanos
M: Garzelle
DE 431310379910 DE 431310379910
24.

29

LUCYFER KUC WALIJSKI POL 2013 Wałach siwa/kuc: F: NN
M: NN
Brak
25.

36

NOBODY'S PERFEKT HAN GER 2009 Wałach gniada F: Now Or Never M /
M: Quinta / Quidam's Rubin
K023360 DE431319108309
26.

7

NOEMI L SP POL 2005 Klacz skarogniada/169 F: Corleolord L
M: Nandin L
4347/18 009580228005
27.

20

OGIEŃ SP POL 2010 Wałach gniada F: Literat
M: Opoka
K018955
28.

16

POLISA SP POL 2006 Klacz kara F: Toast
M: Patena
K023379
29.

2

POLKA SP POL 2005 Klacz siwa/166 F: Walor
M: Polana
K014420 POL 009 67 00578 05
30.

6

QUICK WILSON Deutsches Sportpferd GER 2007 Wałach biała F: Quite Capitol
M: Levista
DE 456370319307
31.

35

RAFAEL ANGEL PAINT HORSE CZE 2007 Wałach inna F: Charlie Jane Valley
M: Rafaela xx
203011000908795
32.

15

ROULETTA ITALY ITA 2002 Klacz bułana F: Baloubet du Rouet
M: Lussuriosa delle Roane
Ita007000120961
33.

25

RUSAŁKA SP CZE 2018 Klacz gniada F: nn
M: nn
brak
34.

4

SPUDNIK OLDENBURGER GER 2008 Wałach biała F: Stakkatol
M: Captains Moni
DE 433331649508
35.

26

TWIST SP POL 2014 Wałach siwa F: Lotos /
M: T - Normandia / Wiliam
K024686 616009670020214
Rider
Horse
Date
Competition
Took off
Completed
Position
Prize
Charewicz Monika
LKS Stragona
POLKA (2)
2018-09-15
3
2018-09-15
1
zaliczony
2018-09-15
Czekajło Aleksandra
Klub Sportowy Cortina Kaczenice
OGIEŃ (20)
2018-09-15
2018-09-15
4
Dubiniak Matylda
JKS Jaroszówka
2018-09-15
3
250
2018-09-15
2
350
2018-09-15
4
2018-09-15
8
Dubowik Oliwia
Bez przynależności klubowej
CELIA (28)
2018-09-15
8
2018-09-15
5
Ebermann Dominik
RFV Am Knorrberg Dittersbach e.V.
LEGNICA (33)
2018-09-15
12
2018-09-15
9
2018-09-15
Filipska Maria
bpk / LUB
2018-09-15
1
2018-09-15
1
400
Futschikova Sarka
RFV Am Knorrberg Dittersbach e.V.
2018-09-15
2018-09-15
Guhr Julia
RSV Wittichenau
2018-09-15
11
2018-09-15
6
Guszpil Weronika
KJ Jaroszówka
TWIST (26)
2018-09-15
1
2018-09-15
11
2018-09-15
7
2018-09-15
10
2018-09-15
10
Hennig Alina
Pferdehof Maaß e.V.
2018-09-15
1
2018-09-15
13
Krauß Johanna
RFV Kemnitz e.V.
CISKO (5)
2018-09-15
2018-09-15
1
Latus Paulina
LKS Stragona Strzegom
CORAL (3)
2018-09-15
2
2018-09-15
5
Leboh Laura
Bez przynależności klubowej
LUCYFER (29)
2018-09-15
2018-09-15
Maaß Marko
Pferdehof Maaß e.V.
2018-09-15
1
2018-09-15
8
2018-09-15
2
300
Nowak Wiesław
LKS Stragona Strzegom
2018-09-15
3
250
2018-09-15
4
2018-09-15
6
2018-09-15
1
450
2018-09-15
1
500
Robak Wiktoria
BPK
GAJOWY (19)
2018-09-15
2018-09-15
Skiba Piotr
LUKS Nysa Gubin
HEMETYT (30)
2018-09-15
6
2018-09-15
9
2018-09-15
3
zaliczony
JARD (31)
2018-09-15
7
2018-09-15
6
2018-09-15
Słabicka Bianka
brak
POLISA (16)
2018-09-15
Smatolan Vaclav
bpk
2018-09-15
4
2018-09-15
2
400
Staniewska Justyna
JKS JAROSZÓWKA
EDI (13)
2018-09-15
12
2018-09-15
15
2018-09-15
5
2018-09-15
14
Tarasek Krzysztof
Klub jeździecki „Czahary”
2018-09-15
4
2018-09-15
5
Ullrich Benno
RFV Kemnitz e.V.
2018-09-15
13
2018-09-15
6
Ullrich Franziska
RFV Kemnitz e.V.
2018-09-15
7
2018-09-15
3
300
Zadora Joanna
Karkonoski Klub Jeździecki
EDI (13)
2018-09-15
2
zaliczony

Number of Riders: 24

Number of Horses: 35

The sum of prizes: 3 200.00

Competition results developed by: W.Gajda
Timing system: HUBERTUS ZawodyKonne.com (license number: P2-042015-2, Włodzimierz Gajda)

Presented results are for reference only and should not be considered as the official results of the competition.
The Event Organizer and Service ZawodyKonne.com not guarantee full compatibility and accuracy of the data presented from the official results. Any abnormalities should be explained directly from the Organizer of the competition.

Copyright © ZawodyKonne.com 2004-2020
design and realization: signus.pl