Check out the beta version of our new website: LiveJumping.com

Entries, results and prizes

Entries, results and prizes

Zawody Krajowe WKKW
SO Bogusławice, 23-25.07.2021

# Status
Updated / Creation date
Rider Horse Competitions
47 ACCEPTED 2021-07-19 16:39:41
2021-07-19 16:24:11
Sylwester Januszewski NIGARIOT
  • 1x 3/CNC 100/
46 ACCEPTED 2021-07-14 15:47:14
2021-07-14 15:47:14
Adrian Seliga MADRYT
  • 1x 2/CNC 90/
45 ACCEPTED 2021-07-14 15:45:53
2021-07-14 15:45:53
Adrian Seliga MONTEGO
  • 1x 3/CNC 100/
44 ACCEPTED 2021-07-12 23:01:41
2021-07-12 22:55:05
Ewelina Żołna ACHA
  • 1x 4/CNC 1*/
43 ACCEPTED 2021-07-12 23:01:43
2021-07-12 22:54:38
Ewelina Żołna PIEKNY PAN
  • 1x 2/CNC 90/
42 ACCEPTED 2021-07-19 17:03:39
2021-07-12 22:35:24
Wiktoria Knap QUINTUS
  • 1x 5/CNC 2*/
41 ACCEPTED 2021-07-19 17:03:09
2021-07-12 22:34:12
Wiktoria Knap HENNESSY MB
  • 1x 3/CNC 100/
40 ACCEPTED 2021-07-19 17:04:15
2021-07-12 22:33:53
Michał Knap POSTMAN PAT
  • 1x 5/CNC 2*/
39 ACCEPTED 2021-07-12 12:56:54
2021-07-12 09:51:16
Katja Gontowiuk K-COCOLINO
  • 1x 3/CNC 100/
38 ACCEPTED 2021-07-12 12:56:57
2021-07-12 09:19:43
Marek Kowalski ELIZABETH
  • 1x 1/CNC 80/
37 ACCEPTED 2021-07-12 12:57:00
2021-07-12 06:06:56
Zofia Pogodzińska Mj'99 NAOMI
  • 1x 4/CNC 1*/
36 ACCEPTED 2021-07-12 12:57:02
2021-07-12 06:06:28
Zofia Pogodzińska Mj'99 ALL'ARIA APORTA
  • 1x 3/CNC 100/
35 ACCEPTED 2021-07-12 12:57:04
2021-07-12 06:06:00
Irmina Mozolewska THE DOCTOR
  • 1x 1/CNC 80/
34 ACCEPTED 2021-07-12 12:57:08
2021-07-12 06:05:19
Tadeusz Chmielik CARSANVARO
  • 1x 2/CNC 90/
33 ACCEPTED 2021-07-12 12:57:15
2021-07-11 22:23:35
Maria Steczowicz ALKARA
  • 1x 1/CNC 80/
32 ACCEPTED 2021-07-21 16:35:14
2021-07-11 14:51:12
Oliwia Gut DEMON
  • 1x 1/CNC 80/
31 ACCEPTED 2021-07-10 06:47:32
2021-07-10 00:19:30
Wirginia Dąbrowska NUEVA LUA ZW Z
  • 1x 1/CNC 80/
30 ACCEPTED 2021-07-10 06:47:18
2021-07-09 22:14:14
Wiktoria Redek ABSTYNENCJA M
  • 1x 4/CNC 1*/
29 ACCEPTED 2021-07-09 18:15:43
2021-07-09 15:01:57
Julia Biedrzycka SANTANDER
  • 1x 1/CNC 80/
28 ACCEPTED 2021-07-22 11:34:03
2021-07-08 16:55:45
Jerzy Krukowski ISLEEN M
  • 1x 2/CNC 90/
27 ACCEPTED 2021-07-22 11:34:12
2021-07-08 16:55:17
Jerzy Krukowski DILONG M
  • 1x 2/CNC 90/
26 ACCEPTED 2021-07-22 11:34:26
2021-07-08 14:10:27
Wiktoria Okupny MALINA
  • 1x 3/CNC 100/
25 ACCEPTED 2021-07-07 17:53:37
2021-07-07 12:59:29
Justyna Krupa WILLIE BOY
  • 1x 2/CNC 90/
24 ACCEPTED 2021-07-07 11:15:49
2021-07-06 18:47:17
Kalina Kasak PRIMAVERA
  • 1x 5/CNC 2*/
23 ACCEPTED 2021-07-07 11:15:52
2021-07-06 18:46:28
Klaudia Gawdzik SWEET COLAGE
  • 1x 3/CNC 100/
22 ACCEPTED 2021-07-20 14:30:55
2021-07-06 18:46:05
Klaudia Gawdzik BALTIC CUP
  • 1x 1/CNC 80/
21 ACCEPTED 2021-07-06 12:06:42
2021-07-06 10:13:53
Wiktoria Chochół CZECZOT
  • 1x 1/CNC 80/
20 ACCEPTED 2021-07-06 12:06:51
2021-07-05 12:24:01
Magdalena Kowalska ANTONINA
  • 1x 3/CNC 100/
19 ACCEPTED 2021-07-06 12:06:54
2021-07-05 11:18:26
Paulina Sobolewska DESTINO
  • 1x 2/CNC 90/
18 ACCEPTED 2021-07-06 12:06:56
2021-07-05 11:18:09
Julia Kociołek KACPER
  • 1x 1/CNC 80/
17 ACCEPTED 2021-07-06 12:07:02
2021-07-04 23:42:35
Marek Wajda ZIMMAN MESNIL
  • 1x 3/CNC 100/
16 ACCEPTED 2021-07-06 12:07:05
2021-07-04 23:42:17
Marek Wajda WERGO
  • 1x 3/CNC 100/
15 ACCEPTED 2021-07-10 06:48:22
2021-07-04 21:01:27
Kaja Dembińska MAHAM AL QUSAR
  • 1x 1/CNC 80/
14 ACCEPTED 2021-07-04 07:52:39
2021-07-03 22:57:17
Damian Kuś AMARILLO
  • 1x 1/CNC 80/
13 ACCEPTED 2021-07-04 07:52:40
2021-07-03 22:56:04
Damian Kuś EPOX
  • 1x 2/CNC 90/
12 ACCEPTED 2021-07-21 16:35:36
2021-07-03 22:55:42
Aleksandra Puch JUGA
  • 1x 3/CNC 100/
11 ACCEPTED 2021-07-04 07:52:43
2021-07-03 22:55:19
Alicja Stopa DANNY FOX B
  • 1x 1/CNC 80/
10 ACCEPTED 2021-07-03 21:10:57
2021-07-03 20:37:50
Katarzyna Brandys KIWI
  • 1x 3/CNC 100/
9 ACCEPTED 2021-07-03 18:50:20
2021-07-02 22:56:24
Hanna Kucharczyk WELUR
  • 1x 3/CNC 100/
8 ACCEPTED 2021-07-03 18:50:21
2021-07-02 22:55:41
Hanna Kucharczyk BALCORMO HECTOR GR. D
  • 1x 3/CNC 100/
7 ACCEPTED 2021-07-20 20:55:29
2021-07-02 21:00:03
Joanna Durka DAENERYS
  • 1x 2/CNC 90/
6 ACCEPTED 2021-07-03 18:50:26
2021-07-02 20:58:28
Katarzyna Babik MARSYLIA
  • 1x 1/CNC 80/
5 ACCEPTED 2021-07-02 14:59:26
2021-07-02 13:44:53
Artur Gierlicz ELLENORA M
  • 1x 2/CNC 90/
4 ACCEPTED 2021-07-02 14:59:28
2021-07-02 13:44:30
Marta Dziak-Gierlicz SALWATION TIME M
  • 1x 4/CNC 1*/
3 ACCEPTED 2021-07-01 21:57:43
2021-07-01 21:42:39
Dominika Dymińska BAHIA
  • 1x 2/CNC 90/
2 ACCEPTED 2021-07-01 17:10:29
2021-07-01 17:06:39
Irmina Szybka PANDA
  • 1x 1/CNC 80/
1 ACCEPTED 2021-07-01 15:38:44
2021-07-01 12:20:30
Hanna Sergiel INEZA W
  • 1x 3/CNC 100/
No. Rider Club
Year of birth
National Equ.Fed. ID
FEI ID
1. Babik Katarzyna Stow. SKJ Grobice
2007 (JM.)
O062962
2. Biedrzycka Julia St. SKJ Grobice
2005 (J.)
O048340
3. Brandys Katarzyna UKS Vacat Eventing Sulbiny
2004 (J.)
O046446
4. Chmielik Tadeusz UKS AKADEMIA JEŹDZIECTWA
2003 (J.)
O034168
5. Chochół Wiktoria KJ Facimiech
2008 (JM.)
O051792
6. Dąbrowska Wirginia KJ Profit Orzesze
2006 (JM.)
O040326
7. Dembińska Kaja SKJ Salio
S
O003501
8. Durka Joanna Stow. SKJ Grobice
S
O027147
9. Dymińska Dominika LKJ Gabon Walewice
S
O003531
10. Dziak-Gierlicz Marta UKS Vacat Eventing Sulbiny
S
O002140
11. Gawdzik Klaudia UKS Vacat Eventing Sulbiny
2006 (JM.)
O044546
12. Gierlicz Artur UKS Vacat Eventing Sulbiny
S
O002615
13. Gontowiuk Katja Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków
2001 (MJ.)
O035171
14. Gut Oliwia Klub Jeździecki Facimiech
2005 (J.)
O047702
15. Januszewski Sylwester TKJ Garbówek
S
O001126
16. Kasak Kalina Equikam Sp.z o.o. Zaręby
2005 (J.)
O053329
17. Knap Michał ZKS Drzonków
S
O003985
10047003
18. Knap Wiktoria ZKS Drzonków
S
O009530
10093859
19. Kociołek Julia TKJ Garbówek
2000 (MJ.)
O038691
20. Kowalska Magdalena KJ. Facimiech
S
O013326
21. Kowalski Marek BPK - MAZ
S
O000282
22. Krukowski Jerzy KJ Rakowiec-Kwidzyn
S
O000895
23. Krupa Justyna KJ Facimiech
2006 (JM.)
O043322
24. Kucharczyk Hanna St. SKJ Grobice
2006 (JM.)
O055027
25. Kuś Damian KJ Facimiech
S
O049383
26. Mozolewska Irmina Uks AKADEMIA JEŹDZIECTWA w Dąbrowicy
2009 (JM.)
O062066
27. Okupny Wiktoria Equikam Sp.z o.o. Zaręby
2004 (J.)
O037547
28. Pogodzińska Mj'99 Zofia UKS Akademia Jeźdzectwa Dąbrowica
S
O013514
29. Puch Aleksandra KJ Facimiech
2007 (JM.)
O060053
30. Redek Wiktoria UKS Vacat Eventing Sulbiny
2004 (J.)
O031764
31. Seliga Adrian Equikam Sp.z o.o. Zaręby
S
O057500
32. Sergiel Hanna KS Centaurus Stary Kisielin
2006 (JM.)
O047012
33. Sobolewska Paulina BPK (LOD)
S
O006758
34. Steczowicz Maria Stow. SKJ Grobice
2007 (JM.)
O045595
35. Stopa Alicja KJ Facimiech
2007 (JM.)
O045951
36. Szybka Irmina KJ Janowice
2001 (MJ.)
O044404
37. Wajda Marek KJ Dworek Okuniew
S
O002116
38. Żołna Ewelina KJ Facimiech
S
O020271
No. Horse number Name Breed Country Year of birth Gender Color / Height Origin National Equ.Fed. ID Passport number FEI Passport
1.

43

ABSTYNENCJA M XX POL 2011 klacz gniada/167 F: Rhodesian Winner / Snurge
M: Adoracja / In Camera
K024004 616POL11007380T
2.

52

ACHA MAŁOPOLSKA POL 2013 Klacz gniada/170 F: Minaret
M: Anes
K027348 616006570046913
3.

50

ALKARA Polski Koń Zimnokrwisty POL 2009 klacz siwa/mk:156 F: Bitny
M: Ala
K032009 616010661123609
4.

47

ALL'ARIA APORTA SP POL 2015 klacz siwa/173 F: Carivari
M: Anelle
K029971 DE455879070615
5.

26

AMARILLO HAFLINGERSKA POL 2007 wałach kasztanowata/mk:142 F: Srebrny Rumak
M: Anika
K023929 POL 013610134207
6.

31

ANTONINA OLDENBURG POL 2010 Klacz gniada/170 F: Canstakko
M: Artemida
K023267 DE418180167410
7.

56

APOLLO SP POL 2016 wałach skarogniada/169 F: Maaik / Equador
M: Aluzja / Arad
K029433 A0008241S
8.

57

ATAK WLKP POL 2017 wałach siwa/165 F: Argentyna / Corrado Son
M: Argentyna / Corrado Son
K031681 A0006078S
9.

18

BAHIA SP POL 2017 klacz gniada/162 F: Lanvester L
M: Babilonia
K030506 A0015410S
10.

22

BALCORMO HECTOR GR. D NN IRL 2012 wałach siwa/kuc:148 F: NN
M: NN
K027742 372414005677664
11.

7

BALTIC CUP SP POL 2016 wałach gniada/164 F: Colox Cup / Con Capitol
M: Bandola / Statut
K031049 A0011855S
12.

49

CARSANVARO OLDENBURG POL 2012 wałach gniada/185 F: Cartoon
M: Santinara
K023352 DE 418185004012
13.

30

CZECZOT KUC POL 2015 wałach siwa/kuc:146 F: Tijd Vlijt's Victor
M: Czarowna
K029455 616013640052915
14.

61

DAENERYS NN UKR 2014 klacz kasztanowata/166 F: World Science
M: Dobicha
brak 704594
15.

23

DAMASZEK SP POL 2010 Wałach gniada F: Imequyl / Luron
M: Dekada / Grey
K021698 616009660588710
16.

29

DANNY FOX B DRP GER 2005 wałach kasztanowata/kuc:146 F: Danny Gold
M: Mingi
K016541 DE 44 14 113 488 05
17.

51

DEMON PKS POL 2016 wałach gniada/173 F: Comandor
M: Dorian
brak A0023695S
18.

32

DESTINO M. POL 2013 ogier siwa/- F: Dionizos
M: Druzja / Baryt
K027629 616 006 63 01243 13
19.

40

DILONG M XX POL 2015 wałach kara/165 F: Golden Tirol
M: Dawtony / Greinton
K032051 POL 009520011600
20.

45

ELIZABETH M. POL 2015 klacz siwa/160 F: Dąbek / Emetyt
M: Elita / Banknot
K028146 616 006 51 01605 15
21.

19

ELLENORA M SP POL 2017 klacz kasztanowata/170 F: Rhodeesian Winner
M: Elegancja M
K032283 616009690056617
22.

27

EPOX M. POL 2006 wałach gniada/158 F: Dobryń / Arbil
M: Estera / Arlekin
K025647 POL 006570062406
23.

13

HENNESSY MB HANNOVER POL 2016 wałach kara/167 F: Heinrich Heine
M: Donna Mae
K032297 DE431312003616
24.

16

INEZA W SP POL 2005 klacz gniada/170 F: Largo/Lascadell
M: Ikona/Inkinatus
K011064 616009680018605
25.

39

ISLEEN M XX POL 2016 klacz kara/166 F: Exciting Life / Titus Livius
M: Implikacja / Royal Court
K032052 POL 009520011601
26.

28

JUGA MAŁOPOLSKA POL 2013 klacz skarogniada/173 F: Huzar
M: Julita
K024197 616006591044913
27.

44

K-COCOLINO Polski Koń Szlachetny Półkrwi POL 2016 wałach ciemnogniada/168 F: It's Me du Mensil
M: k-Kopras-Coco
K030288 616009680075716
28.

33

KACPER TYP SZLACHETNY POL 2015 wałach siwa/158 F: NN
M: NN
K031078 brak
29.

25

KIWI LATWB POL 2017 klacz ciemnosiwa/163 F: Kolibri
M: Arsija / Aromats
K031543 0000028881
30.

55

MADRYT SP POL 2017 wałach gniada/0 F: Rascin
M: Miriam
K032290 616009600078217
31.

4

MAHAM AL QUSAR Czysta Krew Arabska POL 2017 ogier siwa/kuc:146 F: Fa Medu Neter
M: Mawiaa Al Qusar
brak DE 408089065017
32.

41

MALINA M POL 2012 klacz kasztanowata/162 F: Derkacz/Ping Pong
M: Murka L/Lubań
K023139 P:616006550116012
33.

24

MARSYLIA M. POL 1999 Klacz siwa F: First Des Termes / Fol Avril
M: Batuta / Berberys
K020034 616006660000199
34.

54

MONTEGO SP POL 2017 ogier gniada/0 F: Rascin
M: Miscantus
K032289 616009600077817
35.

46

NAOMI WLKP POL 2008 Klacz ciemnogniada/- F: Baldini II / Bachus
M: Niniwa / Izan
K014717 616007600458208
36.

58

NIGARIOT XX POL 2017 ogier gniada/165 F: Chariot
M: Nigata / Delator
K031306 616POL17010021T
37.

9

NUEVA LUA ZW Z ZANGERSHEIDE POL 2017 klacz siwa/161 F: Number One 28
M: Anabell ZW
K032189 616093900423517
38.

17

PANDA SP POL 2004 klacz siwa/kuc:149 F: Piramidon
M: Mgiełka
K026646 999590485304
39.

53

PIEKNY PAN MALOPOLSKA POL 2017 wałach kasztanowata/170 F: Minaret
M: Panama
brak 6060000000000
40.

14

POSTMAN PAT OLDENBURG DEU 2011 Wałach gniada F: sandro hit
M: silveria
K022677 DE433330350611
41.

36

PRIMAVERA OLD. POL 2011 klacz kasztanowata/165 F: Prinzenadel / Peking
M: Granstina / Zatinus
K022724 DE 433330606011
42.

12

QUINTUS Niemiecki Sportowy GER 2010 Wałach kasztanowata F: Quaterman
M: Harmonie
K020785 DE456570170910
43.

20

SALWATION TIME M SP POL 2015 wałach siwa/170 F: Rhodesian Winner / Snurge
M: Salwa / Leandro
K029884 616009690057315
44.

42

SANTANDER AA POL 2016 wałach gniada/166 F: Sentender
M: Safira
Brak A0007154S
45.

37

SWEET COLAGE SP POL 2015 wałach gniada/168 F: Cola / Contender
M: Sweet Joy / Landjonker S
K027866 A0000331S
46.

48

THE DOCTOR CONN IRL 2008 wałach skarogniada/kuc:149 F: Fairlyhill Howk
M: Anner Banana Boots
K027368 372100400006150
47.

21

WELUR SP POL 2013 wałach gniada/- F: Markies V / Guidam
M: Wolica / Life and Liberty
K023761 616009600164413
48.

35

WERGO SP POL 2016 ogier gniada/167 F: Durano W / Vincenzo
M: Wega / Roland
K028737 616 009 66 05380 16
49.

38

WILLIE BOY CONNEMARA POL 2009 wałach gniada/kuc:147 F: NN
M: NN
K020498 372003006825874
50.

34

ZIMMAN MESNIL WLKP POL 2016 ogier ciemnogniada/170 F: It's Me Du Mesnil / Narcos II
M: Zeklara / Klakier
K028738 616 007 68 00413 16
Rider Club
Competition
Prize
Kasak Kalina Equikam Sp.z o.o. Zaręby
890
SUM:
890.00
Knap Michał ZKS Drzonków
750
SUM:
750.00
Rider
Horse
Date
Competition
Took off
Completed
Position
Prize
Babik Katarzyna
Stow. SKJ Grobice
2021-07-25
1
Biedrzycka Julia
St. SKJ Grobice
2021-07-25
7
Brandys Katarzyna
UKS Vacat Eventing Sulbiny
KIWI (25)
2021-07-25
10
Chmielik Tadeusz
UKS AKADEMIA JEŹDZIECTWA
2021-07-25
Chochół Wiktoria
KJ Facimiech
CZECZOT (30)
2021-07-25
2
2021-07-25
1
Dąbrowska Wirginia
KJ Profit Orzesze
2021-07-25
Dembińska Kaja
SKJ Salio
2021-07-25
3
2021-07-25
2
Durka Joanna
Stow. SKJ Grobice
2021-07-25
7
Dymińska Dominika
LKJ Gabon Walewice
BAHIA (18)
2021-07-25
6
Dziak-Gierlicz Marta
UKS Vacat Eventing Sulbiny
2021-07-25
3
Gawdzik Klaudia
UKS Vacat Eventing Sulbiny
2021-07-25
8
2021-07-25
1
Gierlicz Artur
UKS Vacat Eventing Sulbiny
2021-07-25
9
Gontowiuk Katja
Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków
2021-07-25
7
Gut Oliwia
Klub Jeździecki Facimiech
DEMON (51)
2021-07-25
Januszewski Sylwester
TKJ Garbówek
2021-07-25
8
Kasak Kalina
Equikam Sp.z o.o. Zaręby
2021-07-25
1
890
Knap Michał
ZKS Drzonków
2021-07-25
2
750
Knap Wiktoria
ZKS Drzonków
2021-07-25
Kociołek Julia
TKJ Garbówek
KACPER (33)
2021-07-25
10
Kowalska Magdalena
KJ. Facimiech
2021-07-25
Kowalski Marek
BPK - MAZ
2021-07-25
5
Krukowski Jerzy
KJ Rakowiec-Kwidzyn
2021-07-25
3
2021-07-25
2
Krupa Justyna
KJ Facimiech
2021-07-25
1
2021-07-25
1
Kucharczyk Hanna
St. SKJ Grobice
WELUR (21)
2021-07-25
3
2021-07-25
2021-07-25
Kuś Damian
KJ Facimiech
2021-07-25
5
2021-07-25
9
EPOX (27)
2021-07-25
Mozolewska Irmina
Uks AKADEMIA JEŹDZIECTWA w Dąbrowicy
2021-07-25
3
2021-07-25
4
Okupny Wiktoria
Equikam Sp.z o.o. Zaręby
MALINA (41)
2021-07-25
5
Pogodzińska Mj'99 Zofia
UKS Akademia Jeźdzectwa Dąbrowica
NAOMI (46)
2021-07-25
2
2021-07-25
9
Puch Aleksandra
KJ Facimiech
JUGA (28)
2021-07-25
6
Redek Wiktoria
UKS Vacat Eventing Sulbiny
2021-07-25
1
Seliga Adrian
Equikam Sp.z o.o. Zaręby
MONTEGO (54)
2021-07-25
12
MADRYT (55)
2021-07-25
8
Sergiel Hanna
KS Centaurus Stary Kisielin
INEZA W (16)
2021-07-25
4
Sobolewska Paulina
BPK (LOD)
DESTINO (32)
2021-07-25
4
Steczowicz Maria
Stow. SKJ Grobice
ALKARA (50)
2021-07-25
Stopa Alicja
KJ Facimiech
2021-07-25
2021-07-25
Szybka Irmina
KJ Janowice
PANDA (17)
2021-07-25
4
2021-07-25
6
Wajda Marek
KJ Dworek Okuniew
2021-07-25
11
WERGO (35)
2021-07-25
2
Żołna Ewelina
KJ Facimiech
ACHA (52)
2021-07-25
4
2021-07-25
5

Number of Riders: 38

Number of Horses: 50

The sum of prizes: 1 640.00

Competition results developed by: HIPPOSERWIS
Timing system: HUBERTUS ZawodyKonne.com (license number: P2-052014-3, HIPPOSERWIS)

Presented results are for reference only and should not be considered as the official results of the competition.
The Event Organizer and Service ZawodyKonne.com not guarantee full compatibility and accuracy of the data presented from the official results. Any abnormalities should be explained directly from the Organizer of the competition.

Copyright © ZawodyKonne.com 2004-2021
design and realization: signus.pl