Entries, results and prizes

Entries, results and prizes

Mistrzostwa Pomorza w Ujeżdżeniu
BARŁOMINO, 27-29.07.2018r.

Zgłoszenia zaakceptowane:

Nr Status zgłoszenia
Daty korekty i utworzenia
Zawodnik Koń Konkursy
34 ENTRY ACCEPTED 2018-07-25 22:04:44
2018-07-25 22:04:28
Kornelia Drewing FIRST WAIOWA
  • 1x 4_MPom/JUNIORZY DK P-1/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Juniorów
  • 1x 9_MPom/JUNIORZY DK P-2/II Półfinał Mistrzostw Pomorza Juniorów
  • 1x 14_MPom/JUNIORZY DK D-3/Finał Mistrzostw Pomorza Juniorów
33 ENTRY ACCEPTED 2018-07-25 13:57:50
2018-07-25 13:57:36
Zofia Miąskowska I CAN
  • 1x 4_MPom/JUNIORZY DK P-1/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Juniorów
  • 1x 9_MPom/JUNIORZY DK P-2/II Półfinał Mistrzostw Pomorza Juniorów
  • 1x 14_MPom/JUNIORZY DK D-3/Finał Mistrzostw Pomorza Juniorów
31 ENTRY ACCEPTED 2018-07-22 21:16:04
2018-07-22 20:58:54
Anna Hałasowska FONTAIN
  • 1x 2_MPom/J. MŁ. KUCE P-6/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Juniorów Młodszych - Kuce
30 ENTRY ACCEPTED 2018-07-22 21:15:47
2018-07-22 20:58:23
Maja Baranowska SAMURAJ
  • 1x 3_MPom/JUNIORZY MŁODSI L-1/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Juniorów Młodszych
29 ENTRY ACCEPTED 2018-07-20 09:29:01
2018-07-19 22:33:21
Paulina Pellowska KLIPER
  • 1x 1_MPom/MŁ. KUCE L-6R/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Młodzieży - Kuce
28 ENTRY ACCEPTED 2018-07-20 09:28:44
2018-07-19 22:32:52
Wiktoria Ryciak KALI
  • 1x 1_MPom/MŁ. KUCE L-6R/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Młodzieży - Kuce
27 ENTRY ACCEPTED 2018-07-19 11:07:54
2018-07-18 23:21:16
Wiktoria Marcińska FABIEN SANTANA
  • 1x 3_MPom/JUNIORZY MŁODSI L-1/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Juniorów Młodszych
26 ENTRY ACCEPTED 2018-07-19 11:07:38
2018-07-18 22:15:41
Monika Rytlewska RAY OF HOPE
  • 1x 3_MPom/JUNIORZY MŁODSI L-1/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Juniorów Młodszych
25 ENTRY ACCEPTED 2018-07-18 18:59:04
2018-07-18 18:35:54
Michalina Pazik SERWUS
  • 1x 4_MPom/JUNIORZY DK P-1/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Juniorów
24 ENTRY ACCEPTED 2018-07-18 13:28:20
2018-07-18 11:33:06
Zuzanna Borys LA' MARCEL
  • 1x 2_MPom/J. MŁ. KUCE P-6/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Juniorów Młodszych - Kuce
23 ENTRY ACCEPTED 2018-07-17 22:09:17
2018-07-17 21:48:26
Karolina Zawada LAUDANI
  • 1x 5_MPom/SENIORZY C-1/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Seniorów
22 ENTRY ACCEPTED 2018-07-17 12:34:32
2018-07-16 23:07:03
Martyna Ossowska CHESTER
  • 1x 2_MPom/J. MŁ. KUCE P-6/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Juniorów Młodszych - Kuce
21 ENTRY ACCEPTED 2018-07-17 12:34:42
2018-07-16 23:06:22
Oliwia Miotke DOLCE VITA
  • 1x 4_MPom/JUNIORZY DK P-1/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Juniorów
20 ENTRY ACCEPTED 2018-07-17 12:34:51
2018-07-16 23:05:37
Aleksandra Lesner FORCE
  • 1x 5_MPom/SENIORZY C-1/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Seniorów
19 ENTRY ACCEPTED 2018-07-16 18:14:37
2018-07-16 15:20:07
Anna Swiontek-Brzezińska PIKADOR
  • 1x 4_MPom/JUNIORZY DK P-1/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Juniorów
18 ENTRY ACCEPTED 2018-07-16 11:20:40
2018-07-16 06:56:37
Zofia Polanek ALONSO
  • 1x 3_MPom/JUNIORZY MŁODSI L-1/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Juniorów Młodszych
15 ENTRY ACCEPTED 2018-07-08 21:33:22
2018-07-08 18:04:07
Agata Chromik WARRIOR GRAND FSTF
  • 1x 5_MPom/SENIORZY C-1/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Seniorów
14 ENTRY ACCEPTED 2018-07-08 17:24:47
2018-07-08 14:39:38
Joanna Leśko AMADEUS
  • 1x 4_MPom/JUNIORZY DK P-1/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Juniorów
12 ENTRY ACCEPTED 2018-07-07 18:21:56
2018-07-07 18:20:20
Łukasz Walter UNLIMITED
  • 1x 5_MPom/SENIORZY C-1/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Seniorów
11 ENTRY ACCEPTED 2018-07-07 18:21:46
2018-07-07 18:19:28
Aniela Ziółkowska NIKODEM
  • 1x 2_MPom/J. MŁ. KUCE P-6/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Juniorów Młodszych - Kuce
10 ENTRY ACCEPTED 2018-07-07 18:21:36
2018-07-07 18:18:45
Anna Skrzeszewska-Walter DISCOVERY
  • 1x 5_MPom/SENIORZY C-1/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Seniorów
9 ENTRY ACCEPTED 2018-07-07 18:21:25
2018-07-07 18:17:46
Michalina Pazik GRYF POMORSKI
  • 1x 4_MPom/JUNIORZY DK P-1/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Juniorów
8 ENTRY ACCEPTED 2018-07-07 18:21:14
2018-07-07 18:17:02
Nadia Paszylk WINTERKONING
  • 1x 3_MPom/JUNIORZY MŁODSI L-1/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Juniorów Młodszych
6 ENTRY ACCEPTED 2018-07-07 18:20:49
2018-07-07 18:14:52
Valeriia Chebotar SCYPION
  • 1x 3_MPom/JUNIORZY MŁODSI L-1/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Juniorów Młodszych
5 ENTRY ACCEPTED 2018-07-07 18:20:37
2018-07-07 18:04:09
Zuzanna Kunkel BELA
  • 1x 1_MPom/MŁ. KUCE L-6R/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Młodzieży - Kuce
4 ENTRY ACCEPTED 2018-07-14 17:10:44
2018-07-05 13:14:15
Honorata Stromska CASIO ROYAL
  • 1x 4_MPom/JUNIORZY DK P-1/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Juniorów
3 ENTRY ACCEPTED 2018-07-04 23:50:28
2018-07-04 21:17:05
Julia Zambrzycka GRYF
  • 1x 3_MPom/JUNIORZY MŁODSI L-1/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Juniorów Młodszych
2 ENTRY ACCEPTED 2018-07-25 17:10:13
2018-07-03 23:33:58
Amelia Gajewska DEPAS CORRINUS P.
  • 1x 2_MPom/J. MŁ. KUCE P-6/I Półfinał Mistrzostw Pomorza Juniorów Młodszych - Kuce
  • 1x 7_MPom/J. MŁ. KUCE P-3/II Półfinał Mistrzostw Pomorza Juniorów Młodszych - Kuce
  • 1x 12_MPom/J. MŁ. KUCE P-4/Finał Mistrzostw Pomorza Juniorów Młodszych - Kuce
No. Rider Club
Year of birth
PZJ
FEI ID
1. Baranowska Maja BM HORSE
2005 (JM.)
O038219
2. Chebotar Valeriia KJ AS Dream
2004 (JM.)
O039773
3. Chromik Agata Jeździecki Klub Sportowy Barłomino
S
O002195
4. Drewing Kornelia KJ AS Dream
2002 (J.)
brak
5. Gajewska Amelia Pegaz Reda
2004 (JM.)
Brak
6. Hałasowska Anna BM Horse
2003 (JM.)
O038944
7. Kunkel Zuzanna KJ AS Dream
2007 (Mł.)
.
8. Leśko Joanna Pegaz Reda
2002 (J.)
O034782
9. Lesner Aleksandra KJ Pegaz Reda
1997 (MJ.)
O021141
10. Marcińska Wiktoria Sopocki Klub Jeździecki
2003 (JM.)
O035207
11. Miąskowska Zofia Pomorska Liga Jeździecka
2001 (J.)
O033657
12. Miotke Oliwia Kj Pegaz Reda
2002 (J.)
O034998
13. Ossowska Martyna KJ Pegaz Reda
2005 (JM.)
O034379
14. Paszylk Nadia KJ AS Dream
2000 (J.)
O043716
15. Pazik Michalina KJ AS Dream
2002 (J.)
O035883
16. Pelowska Paulina Bpk
2008 (Mł.)
Brak
17. Ryciak Wiktoria Sopocki Klub Jeżdziecki
2008 (Mł.)
O044241
18. Rytlewska Monika Sopocki KJ
2004 (JM.)
O043401
19. Skrzeszewska-Walter Anna KJ AS Dream
S
O003152
20. Stromska Honorata Klub Jeździecki Pegaz
2001 (J.)
Brak
21. Swiontek-Brzezińska Anna Klub Jeździecki J.J. Darboven
2001 (J.)
O030666
22. Walter Łukasz KJ AS Dream
S
O015025
23. Zambrzycka Julia SKJ
2004 (JM.)
O043454
24. Zawada Karolina KJ PEGAZ Reda
1997 (MJ.)
O023628
25. Ziółkowska Aniela KJ AS Dream
2005 (JM.)
O034978
No. Horse numer Name Breed Country Year of birth Gender Color / Height Origin Owner / Breeder National ID/Number Passport number FEI Passport
1.

15

AMADEUS WLKP POL 2006 Wałach gniada F: Barbur
M: Atlanta
O: Marek Lesner
B: -
K014883
2.

6

BELA KUC POL 2010 Klacz kasztanowata/130 F: .Santara Danny's Boy
M: .Baba / Stuifakker's Chico
O: .
B: .
K020339.
3.

2

CASIO ROYAL SP POL 2010 Wałach ciemnogniada F: World star 4
M: Corencja
O: Monika Tarasiuk
B: Jeży Gościniak
Brak
4.

22

CHESTER Deutsches Reitpony GER 2007 Wałach ciemnogniada/kuc:148 cm F: Maritim 2
M: Star Power Cindarella
O: Joanna Ossowska
B: Anja Bock
K020590 DE422220108307
5.

1

DEPAS CORRINUS P. Kuc Walijski POL 2011 Wałach kasztanowata/kuc: F: Verona ' S BO-GI
M: Siepke ' S Evita
O: Łukasz Lesner
B: Holandia
K020943
6.

11

DISCOVERY Hanower POL 2008 Wałach ciemnogniada F: Don Henrico / Don Frederico
M: Allice / Argentan
O: Barbara Sznigier
B: .
K012337
7.

21

DOLCE VITA SP POL 2010 Klacz kasztanowata F: Lou Reed
M: donnerfee
O: Agnieszka Miotke
B: Piotr mazurek
K018161 616009670108410
8.

27

FABIEN SANTANA SP POL 2004 Klacz gniada F: Sir Neel / Darco
M: Fascynacja Louisa / Louis
O: Dominika Bach
B: Dominika Bach
K009712 POL009530469904
9.

231

FERY STRONG F:
M:
O:
B:
10.

34

FIRST WAIOWA Oldenburska POL 2010 Klacz kasztanowata F: Furst Fugger
M: Way o Way
O: .
B: .
brak
11.

31

FONTAIN DRP POL 2006 Wałach ciemnogniada/kuc: F: Guinness RH
M: Fauna
O: Jolanta Hałasowska
B: Stanisław Malek
brak
12.

20

FORCE KWPN NLD 2010 Wałach gniada F: Johnson
M: Volmie
O: Aleksandra Lesner
B: .
K017769
13.

5

GRYF SP POL 2009 Wałach gniada F: NN
M: NN
O: Agnieszka Eliks
B: Jan Kowalski
K016468 616999530312410
14.

10

GRYF POMORSKI WLKP POL 2006 Wałach siwa F: Biwak
M: Galanka/Bergamo
O: Magdalena Nosewicz - Pazik
B: .
K013949
15.

33

I CAN F:
M:
O: Marian Miąskowski
B:
16.

28

KALI KUC POL 2006 Wałach kasztanowata/137 F: Psik
M: Klausinka
O: Bogdan Bujak
B: Bogdan Bujak
K012430 Pol013530136706
17.

29

KLIPER KUC POL 2003 Wałach gniada/kuc:119 F: Psik
M: Klausinka
O: Bogdan Bujak
B: Bogdan Bujak
K024146
18.

23

LAUDANI Hanower POL 2007 Wałach ciemnogniada F: Laudabilis
M: Angel Princess
O: Katarzyna Zawada
B: -
K015427
19.

12

NIKODEM KUC POL 2006 Wałach siwa/kuc: F: Jambo /
M: Nimfa / Egzamin
O: Katarzyna Sroka
B:
K020336 POL013610083006
20.

19

PIKADOR SP POL 2009 Wałach gniada F: Rytm
M: Pasja
O: Włodzimierz Warkusz
B: Włodzimierz Warkusz
K013879
21.

26

RAY OF HOPE SP POL 2013 Wałach gniada F: Casillio
M: Romantic Princess
O: Dominika Bach
B: Łukasz Lesner
K024013
22.

30

SAMURAJ Oldenburg DEU 2009 Wałach kara F: San Amour
M: Woelckchen
O: Anna Tyrkiel-Baranowska
B: Janine Christin Koepken
brak
23.

7

SCYPION SP POL 2007 Ogier gniada F: BALOUBET DU ROUET
M: S - LANDDIVA
O: Anna Chabotar
B: Zbigniew Wilski
K012421 104QD58
24.

25

SERWUS WLKP POL 2006 Wałach siwa F: Helanis
M: A
O: Magdalena Nosewicz-Pazik
B: A
Brak
25.

13

UNLIMITED SP POL 2007 Wałach kara F: Karbon
M: Uptown girl
O: Malgorzata Ziolkowska
B: Sk rzeczna
K015610
26.

16

WARRIOR GRAND FSTF SP POL 2006 Wałach siwa/174 F: Don Argentinus
M: Water Lilly / Rubin Royal
O: Agata Chromik
B: Maciej Katanowski
LKPZJ/2479/17 616009600313306
27.

9

WINTERKONING KWPN POL 2003 Wałach ciemnogniada F: Burggraaf / Landgraf I
M: Nelly / Dutchboy
O: Magdalena Paszylk Lewandowska
B: .
K020714 5280030302378
Rider Club
Competition
Prize
Rider
Horse
Date
Competition
Took off
Completed
Position
Prize
Baranowska Maja
BM HORSE
SAMURAJ (30)
2018-07-27
1
2018-07-28
1
2018-07-29
1
2018-07-29
Chebotar Valeriia
KJ AS Dream
2018-07-27
2
2018-07-28
2
2018-07-29
2
2018-07-29
Chromik Agata
Jeździecki Klub Sportowy Barłomino
2018-07-27
3
2018-07-28
Drewing Kornelia
KJ AS Dream
2018-07-27
7
2018-07-28
3
2018-07-29
4
2018-07-29
Gajewska Amelia
Pegaz Reda
2018-07-27
4
2018-07-28
4
2018-07-29
2018-07-29
Hałasowska Anna
BM Horse
FONTAIN (31)
2018-07-27
2
2018-07-28
2
2018-07-29
2018-07-29
Kunkel Zuzanna
KJ AS Dream
BELA (6)
2018-07-27
2018-07-28
2018-07-29
2018-07-29
Leśko Joanna
Pegaz Reda
AMADEUS (15)
2018-07-27
6
2018-07-29
5
2018-07-28
6
2018-07-29
Lesner Aleksandra
KJ Pegaz Reda
FORCE (20)
2018-07-27
1
2018-07-28
1
2018-07-29
1
2018-07-29
Marcińska Wiktoria
Sopocki Klub Jeździecki
2018-07-27
6
2018-07-28
6
2018-07-29
6
2018-07-29
Miąskowska Zofia
Pomorska Liga Jeździecka
I CAN (33)
2018-07-27
8
2018-07-28
8
2018-07-29
7
2018-07-29
Miotke Oliwia
Kj Pegaz Reda
2018-07-27
1
2018-07-28
2
2018-07-29
1
2018-07-29
Ossowska Martyna
KJ Pegaz Reda
CHESTER (22)
2018-07-27
1
2018-07-28
1
2018-07-29
2018-07-29
Paszylk Nadia
KJ AS Dream
2018-07-27
3
2018-07-28
3
2018-07-29
3
2018-07-29
Pazik Michalina
KJ AS Dream
2018-07-27
5
2018-07-28
7
SERWUS (25)
2018-07-27
3
2018-07-28
4
2018-07-29
6
2018-07-29
Pelowska Paulina
Bpk
KLIPER (29)
2018-07-27
2018-07-28
2018-07-29
2018-07-29
Ryciak Wiktoria
Sopocki Klub Jeżdziecki
KALI (28)
2018-07-27
2018-07-28
2018-07-29
2018-07-29
Rytlewska Monika
Sopocki KJ
2018-07-27
4
2018-07-28
4
2018-07-29
5
2018-07-29
Skrzeszewska-Walter Anna
KJ AS Dream
2018-07-27
4
2018-07-28
3
2018-07-29
2
2018-07-29
Stromska Honorata
Klub Jeździecki Pegaz
2018-07-27
2
2018-07-28
1
2018-07-29
2
2018-07-29
Swiontek-Brzezińska Anna
Klub Jeździecki J.J. Darboven
PIKADOR (19)
2018-07-27
4
2018-07-28
5
2018-07-29
3
2018-07-29
Walter Łukasz
KJ AS Dream
2018-07-27
5
2018-07-28
4
2018-07-29
4
2018-07-29
Zambrzycka Julia
SKJ
GRYF (5)
2018-07-27
5
2018-07-28
5
2018-07-29
4
2018-07-29
Zawada Karolina
KJ PEGAZ Reda
LAUDANI (23)
2018-07-27
2
2018-07-28
2
2018-07-29
3
2018-07-29
Ziółkowska Aniela
KJ AS Dream
NIKODEM (12)
2018-07-27
3
2018-07-28
3
2018-07-29
2018-07-29
2018-07-27
7

Number of Riders: 25

Number of Horses: 27

The sum of prizes: 0.00

Competition results developed by:
Timing system: HUBERTUS ZawodyKonne.com (license number: P2-042017-1, Piotr Masłowski, Grudziądz)

Presented results are for reference only and should not be considered as the official results of the competition.
The Event Organizer and Service ZawodyKonne.com not guarantee full compatibility and accuracy of the data presented from the official results. Any abnormalities should be explained directly from the Organizer of the competition.

Copyright © ZawodyKonne.com 2004-2018
design and realization: signus.pl