Check out the beta version of our new website: LiveJumping.com

Entries, results and prizes

Entries, results and prizes

Halowe Zawody Towarzyskie i Regionalne
Zielona Góra-Drzonków, 30.01.2021

No. Rider Club
Year of birth
National Equ.Fed. ID
FEI ID
1. Antonik Wiktoria Stajnia Siostry Stańczak
2005 (J.)
brak
2. Bartoszek Piotr KJ Stajnia SS Jakubów
2005 (J.)
brak
3. Brzózka Damian SKJ Tradycja Siedlnica
S
O011925
4. Cegielska Natalia JKS Robir Chwalęcice
2006 (JM.)
O054305
5. Ciechanowicz Karolina
2008 (JM.)
6. Czajkowska Magdalena ZKS Drzonków
2003 (J.)
O034405
7. Drabsch Fritzi RV Lieberose
2010 (Mł.)
8. Drabsch Olli RV Lieberose
2012 (Mł.)
9. Drzymała Marta ZKS Drzonków
S
O002938
10. Dudek Alina St. KJ Kapriola
S
O013478
11. Fellner Renee Luisa PSV Juhnsdorf e.V.
12. Florin Filip
13. Golonka Iga bpk
14. Gontowiuk Katja ZKS Drzonków
2001 (MJ.)
O035171
15. Grum Weronika KJ Folwark Wenus
16. Haniszewski Bruno KJ Folwark Wenus
17. Hoszowska-Siarkiewicz Martyna bpk
18. Jamroz Paulina KJ Folwark Wenus
19. Janusz Małgorzata Stajnia Nebraska
2001 (MJ.)
O049356
20. Jaracz Emilia ZKS Drzonków
2005 (J.)
21. Jędrychowska Laura
22. Jüngel Marvin
23. Kaliszuk Piotr ZKJ Przylep-Lotnisko
S
O003487
24. Kierznowska Jagoda KJ Sokól Damasławek
2007 (JM.)
O045671
25. Kierznowski Radosław KJ Sokól Damasławek
2009 (JM.)
O055818
26. Kobiernik Daria ZKJ Przylep-Lotnisko
S
O002152
27. Komorowska Julia
2006 (JM.)
28. Kosakowska Halina KJ Raduszyn
S
29. Kowalczyk Ewelina Stajnia Zagroda Janczewo
S
O036424
30. Madera Rozalia KJ SS Stańczak Jakubów
31. Majchrzak Karolina KJ Stajnia SS Jakubów
32. Marciniak Jagoda
33. Męczyńska Zuzanna Stajnia Siostry Stańczak
2007 (JM.)
brak
34. Milczarkiewicz Maja ZKS Drzonków
2005 (J.)
O043632
35. Miłowska Agata
2007 (JM.)
36. Misiewicz Karolina bpk
37. Morel Aleksandra JKS Robir
2000 (MJ.)
O038052
38. Mundry Anna ZKS Drzonków
2005 (J.)
O047357
39. Nagel Marco
S
558149
40. Olejarz Natalia LUKS Nysa Gubin
S
41. Patora Nikol MUKJ Kosówka
2005 (J.)
42. Pikuła Wiktoria Stowarzyszenie Na Koń
2004 (J.)
Brak
43. Popek Joanna Stajnia SS Jakubów
44. Rogoda Aleksandra
45. Rój Ada JKS Robir Chwalęcice
S
O014002
46. Sołtysiak Milena JKS Robir Chwalęcice
2007 (JM.)
O052916
47. Sosińska Michalina KJ SS Stańczak Jakubów
48. Stasiak Amelia KJ Stajnia S.S. Jakubów
2008 (JM.)
brak
49. Stępniak Martyna ZKS Drzonków
2006 (JM.)
O048988
50. Szulska Weronika
51. Szymanowska Maja KJ Folwark Wenus
52. Tomków Sara ZKJ Przylep-Lotnisko
2000 (MJ.)
O043630
53. Trzeciak Julia
54. Twardowska Zuzanna LKS Nadwiślanin Kwidzyn
S
O013978
55. Uziębło Laura ZKS Drzonków
2005 (J.)
O042244
56. Wieliczko Agata
57. Wieliczko Małgorzata bpk
58. Winograd Dorota ZKS Drzonków
2006 (JM.)
O049145
59. Witucka Natalia
60. Włoskowicz Dagmara KJ Stajnia S.S. Jakbów
2019 (Mł.)
brak
61. Zawadka Zuzanna SKJ Stajnia Czarna Perła
2005 (J.)
62. Zboralska Aleksandra Stajnia Siostry Stańczak
63. Żmójdzin Jan LUKS Nysa Gubin
S
brak
64. Żmójdzin Stanisław
No. Horse number Name Breed Country Year of birth Gender Color / Height Origin National Equ.Fed. ID Passport number FEI Passport
1.

13

ANTARI WLKP POL 2010 Klacz gniada F: Contendor/Contendro
M: Adara/Piramidon
K020986 616007680091310
2.

26

APOLLO Szlachetna Półkrew POL 2016 wałach ciemnogniada/168 F: Maaik
M: Aluzja
2926/20 616009610057894
3.

41

AURELIO F:
M:
4.

9

BENJA LUNA /kuc F:
M:
5.

30

CADOZO KWPN POL 2007 Wałach gniada/168 F: Goodtimes/Nimmerdor
M: Lomara/Alasca
K012116
6.

68

CAIRO IBN ZAIRA Czech Sporthorse CZE 2011 Wałach gniada F: Colato R
M: Zaira
203009226543011
7.

4

CAPTAIN MORGAN F:
M:
8.

79

CARAVELLA SP POL 1997 Klacz gniada F: Cabrol
M: Czaka
009-61-00321-97
9.

65

CARLOS F:
M:
10.

57

CASASTARA PS 2015 F:
M:
DE418180022015
11.

28

CATSCH ME F:
M:
12.

74

CELTIKA Szlachetna Półkrew POL 2012 Klacz gniada F: Carry Son
M: Całka
K021750
13.

39

CENTO BLUE F:
M:
14.

69

CHACCO CHERRY OLDENBURGER CZE 2010 Klacz ciemnogniada F: Chaccomo
M: Capriosa
DE 43334048810
15.

33

CHARISA F:
M:
16.

19

CHE LUGAR F:
M:
17.

16

CHICO LOCO F:
M:
18.

21

CHODÓW XX POL 2011 Wałach gniada F: Masini /
M: Chryzolda / Special Power
K019848 616POL110071581
19.

17

CIANTI F:
M:
20.

76

CLARK 2H F:
M:
21.

53

COCHOBAMBO 2015 F:
M:
DE421000527115
22.

25

COLORADO KG F:
M:
23.

36

CONSTANTINO HOL. 2014 W wilcz. F: Contendro II/Contender
M: Maledina/Lantaan
K025341 DE421000141214
24.

40

CONSTILA F:
M:
25.

8

CORBINIAN /kuc F:
M:
26.

83

CORONA KR WESTF. 2010 K gn. F: Coronas/Coret Obolensky
M: Petite Fleur/Polydor
K028799 DE441410536810
27.

70

CORRADO'S JUNIOR F:
M:
DE455878561615
28.

56

COUPE DE FOUDRE 2014 F:
M:
DE456560055614
29.

58

CRACKER 2009 F:
M:
DE456370004409
30.

10

D'ACCARDO F:
M:
31.

61

DELI F:
M:
32.

50

DRACENA /kuc F:
M:
33.

22

EASTER FOR EVER F:
M:
34.

23

ELISA KWPN POL 2009 Klacz gniada/170 F: Corland
M: Warrior Queen
K018858 528003200906823
35.

43

FOCUS F:
M:
36.

78

GIGOLO MŁP. POL 2013 W skarogniada F: Davinci
M: Goldika/Devin du Maury
37.

52

GOLD CARETINO SP POL 2004 Wałach gniada F: Caretino K/Caretino
M: Galacja/Garantie
K009961 POL009611057504 105AA52
38.

60

GOLDI LOCKS KUC /kuc F:
M:
39.

51

GRALL OLDENBURSKA GER 2002 Wałach gniada F: Clinton
M: Grandessa
K013015
40.

34

GWIAZDA SP POL 2010 Klacz gniada F: Contendel L
M: Gaja
K025893 616009680072610
41.

27

HEKTOR SP POL 2007 Wałach siwa F: Avero/Athlet Z
M: Hinka/Hajfong
K018894 009640090307
42.

15

HICORA SP POL 2010 Klacz gniada F: Contendor
M: Herbia
reg
43.

82

IMPULS SP 2016 F:
M:
44.

80

KADARA CJ67 F:
M:
45.

66

KADENCE F:
M:
46.

67

KASAJA MC F:
M:
47.

86

KOSARA 2 F:
M:
48.

84

KOSOW CABERNET F:
M:
49.

2

KUNIGUNDE F:
M:
50.

48

L-BERCIK KUC WALIJSKI POL 2008 Wałach inna/kuc: F: nw
M: nw
brak
51.

24

LARRON'S SON SP POL 2012 W siwa F: Larron/Lancer II
M: Gaja/Carry Son
K025843
52.

54

LINDA 2015 F:
M:
NLD032201500029
53.

11

MACEDONIA F:
M:
54.

12

MACZO SP POL 2007 Wałach gniada F: Czumak / Bujak
M: Mazda / Hataman
K022061 POL009610247207
55.

31

MARRIETJE KUC WALIJSKI /kuc F:
M:
56.

64

MAXIMUS W siwa F:
M:
57.

72

MAXIMUS NF WLKP POL 2009 Wałach siwa F: Rabiates Turbud Z/Rabiat Z
M: Messalina/Magnes
K019357 616007610088609
58.

45

MIGRENA F:
M:
59.

59

MORIS KUC /kuc F:
M:
60.

7

NANDO SUPER /kuc F:
M:
61.

47

NEFRYT WLKP POL 2003 w kara F: Corofini/Corofino
M: Nostalgia/Arek
K026482 007640026303
62.

38

NEMEZIS Szlachetna Półkrew POL 2013 klacz skarogniada F: Lenon L westf.
M: Notebook xx /Double Alleged xx
K024090 616009670029913
63.

77

NIRVANA Polski Koń Szlachetny Półkrwi POL 2012 Klacz gniada/mk: F: Ludger
M: Nicola
K024404
64.

37

NORTON F:
M:
65.

85

NOWICJUSZ F:
M:
66.

49

PANKRACY /kuc F:
M:
67.

35

PORANNY BLASK SP POL 2016 W siwa F: Lau Reed/Lauries Crusador
M: Portina/Insider
K029842 616009670061916
68.

14

POTTER F:
M:
69.

71

QUICKLY ONE F:
M:
DE421000197615
70.

55

QUIMONDA 2006 F:
M:
DE437000284006
71.

32

RAKSA WLKP POL 2008 Klacz kasztanowata F: Mariensztat
M: Rosa
brak
72.

46

RAMZEL F:
M:
73.

75

RICCARDO VAN'T HAGELAND F:
M:
74.

44

RUBIK F:
M:
75.

87

RUBINA 318 F:
M:
76.

62

SARA /kuc F:
M:
77.

1

SAVAGE LOVE F:
M:
78.

3

SHANIA ECRASANT F:
M:
79.

6

SOLEA ECRASANT F:
M:
80.

73

SPARTAKUS SP POL 2014 W gn. F: Ludger/Laptop
M: Śmiała/All Hands On Deck
K029187
81.

29

SPIRIT F:
M:
82.

42

TERCJA Szlachetna Półkrew POL 2011 Klacz gniada/mk: F: Contendor
M: Trojka
brak 616009610051211
83.

20

TREE OF CORVUS F:
M:
84.

18

TYPIER F:
M:
85.

5

VIP GIRL F:
M:
86.

63

WALKIRIA-H F:
M:
87.

81

ZIGUR XX 2014 O F:
M:
Rider Club
Competition
Prize
Bartoszek Piotr KJ Stajnia SS Jakubów
100
SUM:
100.00
Cegielska Natalia JKS Robir Chwalęcice
50
90
SUM:
140.00
Drabsch Olli RV Lieberose
70
SUM:
70.00
Drzymała Marta ZKS Drzonków
50
SUM:
50.00
Kierznowska Jagoda KJ Sokól Damasławek
60
200
SUM:
260.00
Rój Ada JKS Robir Chwalęcice
130
250
SUM:
380.00
Rider
Horse
Date
Competition
Took off
Completed
Position
Prize
Antonik Wiktoria
Stajnia Siostry Stańczak
DRACENA (50)
2021-01-30
14
Bartoszek Piotr
KJ Stajnia SS Jakubów
2021-01-30
1
100
Brzózka Damian
SKJ Tradycja Siedlnica
2021-01-30
2021-01-30
Cegielska Natalia
JKS Robir Chwalęcice
RAKSA (32)
2021-01-30
4
50
2021-01-30
3
90
Ciechanowicz Karolina
2021-01-30
2021-01-30
Czajkowska Magdalena
ZKS Drzonków
KADENCE (66)
2021-01-30
16
2021-01-30
Drabsch Fritzi
RV Lieberose
SPIRIT (29)
2021-01-30
1
2021-01-30
1
Drabsch Olli
RV Lieberose
2021-01-30
2
2021-01-30
2
70
Drzymała Marta
ZKS Drzonków
2021-01-30
5
50
CELTIKA (74)
2021-01-30
6
Dudek Alina
St. KJ Kapriola
ANTARI (13)
2021-01-30
Fellner Renee Luisa
PSV Juhnsdorf e.V.
2021-01-30
2021-01-30
9
2021-01-30
8
2021-01-30
3
Florin Filip
2021-01-30
2021-01-30
CRACKER (58)
2021-01-30
Golonka Iga
bpk
2021-01-30
1
2021-01-30
1
Gontowiuk Katja
ZKS Drzonków
2021-01-30
2021-01-30
13
Grum Weronika
KJ Folwark Wenus
DELI (61)
2021-01-30
2021-01-30
Haniszewski Bruno
KJ Folwark Wenus
MORIS (59)
2021-01-30
2021-01-30
2021-01-30
2021-01-30
Hoszowska-Siarkiewicz Martyna
bpk
2021-01-30
17
Jamroz Paulina
KJ Folwark Wenus
2021-01-30
2021-01-30
Janusz Małgorzata
Stajnia Nebraska
CHARISA (33)
2021-01-30
2021-01-30
GWIAZDA (34)
2021-01-30
Jaracz Emilia
ZKS Drzonków
2021-01-30
11
2021-01-30
8
Jędrychowska Laura
FOCUS (43)
2021-01-30
1
Jüngel Marvin
2021-01-30
2021-01-30
2021-01-30
2021-01-30
Kaliszuk Piotr
ZKJ Przylep-Lotnisko
2021-01-30
2021-01-30
15
2021-01-30
2021-01-30
Kierznowska Jagoda
KJ Sokól Damasławek
2021-01-30
3
60
2021-01-30
1
200
2021-01-30
11
2021-01-30
11
Kierznowski Radosław
KJ Sokól Damasławek
2021-01-30
17
2021-01-30
Kobiernik Daria
ZKJ Przylep-Lotnisko
2021-01-30
2021-01-30
2021-01-30
2021-01-30
2021-01-30
Komorowska Julia
APOLLO (26)
2021-01-30
2021-01-30
Kosakowska Halina
KJ Raduszyn
2021-01-30
2021-01-30
MACZO (12)
2021-01-30
Kowalczyk Ewelina
Stajnia Zagroda Janczewo
NEFRYT (47)
2021-01-30
7
2021-01-30
2
Madera Rozalia
KJ SS Stańczak Jakubów
2021-01-30
1
Majchrzak Karolina
KJ Stajnia SS Jakubów
GRALL (51)
2021-01-30
1
Marciniak Jagoda
FOCUS (43)
2021-01-30
4
Męczyńska Zuzanna
Stajnia Siostry Stańczak
GRALL (51)
2021-01-30
8
Milczarkiewicz Maja
ZKS Drzonków
2021-01-30
9
2021-01-30
4
Miłowska Agata
MAXIMUS (64)
2021-01-30
2021-01-30
CARLOS (65)
2021-01-30
2021-01-30
Misiewicz Karolina
bpk
2021-01-30
1
Morel Aleksandra
JKS Robir
2021-01-30
10
2021-01-30
12
Mundry Anna
ZKS Drzonków
CADOZO (30)
2021-01-30
6
2021-01-30
Nagel Marco
2021-01-30
2021-01-30
2021-01-30
2021-01-30
2021-01-30
Olejarz Natalia
LUKS Nysa Gubin
NIRVANA (77)
2021-01-30
2021-01-30
9
Patora Nikol
MUKJ Kosówka
2021-01-30
5
2021-01-30
2021-01-30
2021-01-30
Pikuła Wiktoria
Stowarzyszenie Na Koń
2021-01-30
2021-01-30
Popek Joanna
Stajnia SS Jakubów
2021-01-30
1
Rogoda Aleksandra
ZIGUR (81)
2021-01-30
1
2021-01-30
5
IMPULS (82)
2021-01-30
6
2021-01-30
Rój Ada
JKS Robir Chwalęcice
ELISA (23)
2021-01-30
2
130
2021-01-30
1
250
Sołtysiak Milena
JKS Robir Chwalęcice
2021-01-30
3
2021-01-30
7
Sosińska Michalina
KJ SS Stańczak Jakubów
2021-01-30
1
Stasiak Amelia
KJ Stajnia S.S. Jakubów
2021-01-30
7
Stępniak Martyna
ZKS Drzonków
GIGOLO (78)
2021-01-30
10
Szulska Weronika
RUBIK (44)
2021-01-30
4
Szymanowska Maja
KJ Folwark Wenus
SARA (62)
2021-01-30
2021-01-30
Tomków Sara
ZKJ Przylep-Lotnisko
POTTER (14)
2021-01-30
HICORA (15)
2021-01-30
Trzeciak Julia
AURELIO (41)
2021-01-30
15
2021-01-30
1
Twardowska Zuzanna
LKS Nadwiślanin Kwidzyn
2021-01-30
2021-01-30
CIANTI (17)
2021-01-30
Uziębło Laura
ZKS Drzonków
2021-01-30
4
Wieliczko Agata
RUBIK (44)
2021-01-30
3
Wieliczko Małgorzata
bpk
RAMZEL (46)
2021-01-30
12
2021-01-30
Winograd Dorota
ZKS Drzonków
HEKTOR (27)
2021-01-30
10
Witucka Natalia
2021-01-30
1
2021-01-30
1
Włoskowicz Dagmara
KJ Stajnia S.S. Jakbów
DRACENA (50)
2021-01-30
16
Zawadka Zuzanna
SKJ Stajnia Czarna Perła
TERCJA (42)
2021-01-30
1
2021-01-30
1
Zboralska Aleksandra
Stajnia Siostry Stańczak
2021-01-30
4
Żmójdzin Jan
LUKS Nysa Gubin
NORTON (37)
2021-01-30
2021-01-30
Żmójdzin Stanisław
MIGRENA (45)
2021-01-30
2

Number of Riders: 64

Number of Horses: 87

The sum of prizes: 1 000.00

Competition results developed by:
Timing system: HUBERTUS ZawodyKonne.com (license number: H2-062019-2, ZKJ)

Presented results are for reference only and should not be considered as the official results of the competition.
The Event Organizer and Service ZawodyKonne.com not guarantee full compatibility and accuracy of the data presented from the official results. Any abnormalities should be explained directly from the Organizer of the competition.

Copyright © ZawodyKonne.com 2004-2021
design and realization: signus.pl