Entries, results and prizes

Entries, results and prizes

No. Rider Club
Year of birth
PZJ
FEI ID
1. Bączkowska Sandra Bp
2008 (Mł.)
Brak
2. Bień Jolanta Stadnina Koni Święte
2000 (MJ.)
Brak
3. Brand Julia Pałucki KJ w Górkach Zagajnych
S
O032086
4. Bylicka Milena KJ Floret
2006 (JM.)
brak
5. Czyżnielewski Adam Jeździecki Klub Sportowo-Rekreacyjny Michelin
2003 (J.)
brak
6. Dąbrowska Aleksandra Jeździecki Klub Sportowo-Rekreacyjny Michelin
2003 (J.)
brak
7. Drewka Viktoria Kujawsko - Pomorski Klub Jeździecki
2004 (JM.)
O035154
8. Duda Izabela St. Kraju Jumping Team Sieraków Wlkp.
S
O025652
9. Dzioba Maria GKJ Bogucin
2003 (J.)
brak
10. Halulko Karol Jeździecki Klub Sportowo-Rekreacyjny Michelin
2002 (J.)
brak
11. Kamińska Klaudia KJ Młyńska Struga
2001 (J.)
O034084
12. Kiełbowicz Patrycja KJ Floret
1999 (MJ.)
brak
13. Kocięda Mateusz JKS RYWAL
2003 (J.)
O046126
14. Komorowska Lena bpk
2012 (Mł.)
Brak
15. Kozłowska Agnieszka JKS Rywal Grudziądz
2004 (JM.)
O040774
16. Kraszewska Michalina brak
2005 (JM.)
brak
17. Kraus Patryk JKS RYWAL
2002 (J.)
O043733
18. Kurzeja Zuzanna Bpk
2003 (J.)
Brak
19. Latowska Roksana Jksr Michelin
2001 (J.)
Brak
20. Lewandowska Klaudia Bpk
2006 (JM.)
Brak
21. Lewandowska Wiktoria Bpk
2009 (Mł.)
Brak
22. Lissowska Patrycja brak
2006 (JM.)
brak
23. Łukasiak Zuzanna KJ Młyńska Struga
S
O004361
24. Malkowska Zuzanna Gminny Klub Jezdziecki BOGUCIN
2004 (JM.)
Brak
25. Marszalkowska Aleksandra Gminny Klub Jezdziecki BOGUCIN
2004 (JM.)
Brak
26. Mendelewska Alicja KJ Cavalier
2004 (JM.)
O049667
27. Murakowska Alicja Pałucki KJ Górki Zagajne
1998 (MJ.)
O039805
28. Osińska Dominika JKSR Michelin Włocławek
2003 (J.)
O034676
29. Pawłowska Paulina KJ Floret
S
Brak
30. Piekarska Aneta Klub Jeździecki Equistars
2003 (J.)
O050841
31. Przesławska Maria KJ EQUISTARS
2001 (J.)
O045537
32. Rewers Justyna KJ Floret
S
brak
33. Sempołowicz Nadia
34. Sieraczkiewicz Mateusz JKSR Michelin
2003 (J.)
3844/17
35. Skowrońska Magdalena GKJ Bogucin
36. Sokołowski Piotr St. Kraju Jumping Team Sieraków Wlkp.
S
O003364
37. Szczot Sara St. Kraju Jumping Team Sieraków Wlkp.
S
O042880
38. Teper Zofia JKSR Michelin Włocławek
2005 (JM.)
O040299
39. Trocikowska Zuzanna JKRS Michelin Włocławek
2006 (JM.)
brak
40. Troszyńska Amelia brak
2004 (JM.)
brak
41. Włodkowska Nina
42. Wojtalik Julia JKRS Michelin
2010 (Mł.)
Brak
43. Wyborska Katarzyna KJ Floret
2006 (JM.)
brak
44. Żerek Magdalena GKJ Bogucin
45. Zielińska Natalia JKSR MICHELIN WŁOCŁAWEK
S
Brak
No. Horse numer Name Breed Country Year of birth Gender Color / Height Origin Owner / Breeder National ID/Number Passport number FEI Passport
1.

11

ACON Wielkopolska POL 2007 Wałach gniada/- F: Szewron
M: Amanda
O: Krystian Kraus
B: Krzysztof Matuszewski
K027914 brak
2.

9

AIKO DE CASSANDRA Kłusak Francuski LTU 2010 Wałach gniada/165 F: Kitko
M: Quessant
O: Anna Kocięda
B: Anna Kocięda
K027580
3.

44

BLANKA F:
M:
O:
B:
4.

25

CALIMENA Wielkopolska POL 2012 Klacz gniada/165 F: Barros
M: Calineczka
O: Emilia Kurzeja
B: Graczyk Walenty
Brak 616 007610159412
5.

7

CALYPSO SP POL 2012 Klacz gniada/161 F: Caretino K / Caretino
M: Caliope / Leo
O: Emillia Teper
B: Łukasz Haryk
K024463 616009610134312
6.

18

CANTATRICE SP POL 2010 Klacz ciemnogniada F: Vandamme / Guidam
M: Centuria / Lavendel
O: Izabela Duda
B: -
K021292 POL009610150607
7.

12

CEZAR Polski Koń Szlachetny Półkrwi POL 2001 Wałach gniada/165 F: Aplauz
M: Cytryna
O: Magdalena Drewka
B: Mieczysław Nowak
K019445 POL 009520093501
8.

23

COCO WESTF POL 2014 Klacz siwa F: Almazor L / Acord II
M: Colia / Carry Son
O: Klaudia Kamińska
B: Marek Romanowski
K024721 DE441410740114
9.

16

CYKLADA Huculska POL 2009 Klacz srokata F: Jehudi
M: Czacza
O: Tomasz Gawroński
B: Zych Tadeusz
616012540101209
10.

5

DOUGAL British Horse GBR 2013 Wałach gniada F: NN
M: NN
O: Natalia Jędrzejewska
B: Elis Delan
Brak 826073001535252
11.

6

EMIR SP POL 2010 Wałach kasztanowata/173 F: D'Cin Cin PG / Calderon
M: Eris / Rosselli
O: Zofia Teper
B: Marcin Królikowski
K018116 616009520111910
12.

35

EURYDYKA SP POL 2010 Klacz ciemnogniada F: Contendor / Contendro
M: Egida / Eskudo
O: Julia Brand
B: Aleksandra Klamecka
K022607 616009680091210
13.

14

FABER Polski Koń Szlachetny Półkrwi POL 2012 Wałach kasztanowata/168 F: Sorbie Tower
M: Farina
O: Karolina Sieraczkiewicz
B: Stadnina Koni Nowielice
K021102 616009640008112
14.

31

H-NEGRA PKSP POL 2010 Klacz kara F: Herbur
M: Nevada
O: Stanisław Rewers
B: Eugenusz Lala
brak
15.

33

HAJDUK Wielkopolska POL 2004 Wałach gniada F: Lotnik
M: Huta
O: Joanna Karmińska
B: Krzysztof Jędrzejewski
brak
16.

36

HAWEL Kuc Walijski POL 2013 Wałach gniada/kuc:130 F: APASJONATA RUBICON
M: HAWANA
O: Wojciech Laskowski
B: Radosław Markiewicz
Brak 616 013 61 00942 13
17.

42

HIMERA F:
M:
O:
B:
18.

39

HURAGAN SP POL 2011 Wałach gniada F: Castiglione L /
M: Harda Dusza /
O: Wojciech Laskowski
B: Sławomir Orbaczewski
brak 616009520006011
19.

4

ITAKA KUC POL 2009 Klacz gniada/kuc:118 F: Iryd
M: Jagora
O: Agnieszka Szczesna Komorowska
B: Zbigniew Woźniak
Brak Brak
20.

19

KOSTA BRAWA SP POL 2008 Klacz gniada F: Lord B/ Lambado
M: Kostaryka/ Kabuz
O: Piotr Sokołowski
B: Marek Brzechwa
K024636 POL999670012608
21.

32

KOSTARYKA Wielkopolska POL 2013 Klacz gniada F: Cyrus
M: Kalifornia
O: Joanna karmińska
B: Roman Oblizajek
brak
22.

1

LACOSTA KUC POL 2014 Klacz ciemnogniada/kuc:136 F: N
M: Lili
O: Izabella Wojtalik
B: Joanna Kretkowska
Brak 56
23.

29

LEGAT Wielkopolska POL 2005 Wałach kasztanowata F: Libretto
M: Legumina
O: Joanna Karmińska
B: SK Liski
brak
24.

40

LIBERTY K Polski Koń Szlachetnej Półkrwi POL 2015 Klacz siwa/162 F: Konkret 2
M: Lotna
O: Marzena Kamińska
B: Marzena Kamińska
Brak
25.

34

LINCOLN AK SP POL 2013 Wałach kasztanowata/167 F: Erebus / Coniender
M: Lizbona / Lissabon
O: Rajmund Osiński
B: Adsm Kolanowski
K027095 616009611000991
26.

24

LIVELY TWENTY Pełna Krew Angielska POL 2005 Klacz gniada/161 F: Two-Twenty- Two
M: Lively Jacq
O: Marzena Kamińska
B: Polska Korporacja Inwestycyjna SA
Brak POL050000003678
27.

21

LUPUS SP POL 2007 Wałach siwa F: Plaster
M: Libella
O: Tomasz Lewandowski
B: Tomasz Lewandowski
Brak
28.

43

Magnat F:
M:
O:
B:
29.

41

MARICA F:
M:
O:
B:
30.

30

MAX Małopolska POL 2001 Wałach gniada F: First des termes
M: Maria
O: Maria Łysy
B: Jerzy Podlasek
brak
31.

13

MEDRESA Wielkopolska POL 2010 Klacz gniada/170 F: Barbur
M: Melita
O: Magdalena Drewka
B: Stadnina koni pępowo
K021620 616007610103910
32.

38

MONA ALEXANDRIA SP POL 2011 Klacz gniada F: Solaris
M: Markiza
O: Wojciech Laskowski
B: Kaniewska Justyna
Brak
33.

22

MRÓWKA KUC POL 2004 Klacz gniada F: nn / nn
M: nn / nn
O: Marzena Kamińska
B:
brak
34.

28

NESSA Huculska POL 2012 Klacz gniada/mk: F: Playboy
M: Odessa
O: Michał Sędłak
B: Blacha Renata
brak
35.

26

PREZES Szlachetna Półkrew POL 2015 Wałach ciemnogniada/162 F: Iperyt
M: Pasja
O: Natalia Jóźwiak
B: Marek Nowak
Brak
36.

20

RADŻA Wielkopolska POL 2010 Wałach kasztanowata F: IMEQUYL
M: RAMELLA
O: KAROLINA RASIEWICZ
B: JACEK FLORYŃSKI
k024265 61600752022210
37.

46

REDWIND F:
M:
O:
B:
38.

10

RUBENS SP POL 2013 Wałach gniada/mk:154 F: Boeckmann`s Looping /
M: Rodezja /
O: Edyta Trocikowska
B: Beata Jowik-Korzeja
brak 616009540102113
39.

45

SEKRET F:
M:
O:
B:
40.

37

SZAMANKA SP POL 2013 Klacz bułana F: nn / nn
M: nn / nn
O: Wojciech Laskowski
B:
brak
41.

27

SZOGUN KUC POL 2007 Wałach siwa/kuc:130 F: Billy
M: Sabrina
O: Zuzanna Łukasiak
B: Lucyna Andrzejczak
Brak
42.

8

TAURA WLKP POL 2010 Klacz kara/167 F: Etos
M: Tarnaka
O: Mieczysław Jarzembski
B: Mieczysław Jarzembski
Brak 616007520026410
43.

17

TORINA DEUX KUC POL 2012 Klacz gniada/kuc:148 F: Czuwaj/ Windwurf
M: Sasanka/ Owad
O: Sławomir Zobel
B: Sławomir Zobel
K027315 616999610226312
44.

3

TYTAN WLKP POL 2014 Wałach gniada/162 F: Fred
M: Talia
O: Jolanta Bień
B: Mieczysław Jarzembski
Brak 616007520070114
Rider
Horse
Date
Competition
Took off
Completed
Position
Prize
Bączkowska Sandra
Bp
ITAKA (4)
2019-06-22
6
2019-06-23
26
2019-06-23
19
Bień Jolanta
Stadnina Koni Święte
TYTAN (3)
2019-06-23
27
2019-06-23
1
Brand Julia
Pałucki KJ w Górkach Zagajnych
2019-06-22
3
2019-06-22
2
Bylicka Milena
KJ Floret
MAX (30)
2019-06-23
1
Czyżnielewski Adam
Jeździecki Klub Sportowo-Rekreacyjny Michelin
CYKLADA (16)
2019-06-22
1
2019-06-22
1
Dąbrowska Aleksandra
Jeździecki Klub Sportowo-Rekreacyjny Michelin
CYKLADA (16)
2019-06-23
2019-06-23
Drewka Viktoria
Kujawsko - Pomorski Klub Jeździecki
CEZAR (12)
2019-06-23
3
2019-06-23
1
500
MEDRESA (13)
2019-06-23
3
2019-06-23
3
Duda Izabela
St. Kraju Jumping Team Sieraków Wlkp.
2019-06-23
8
2019-06-23
Dzioba Maria
GKJ Bogucin
HURAGAN (39)
2019-06-23
8
2019-06-23
1
2019-06-23
2019-06-23
2
Halulko Karol
Jeździecki Klub Sportowo-Rekreacyjny Michelin
CYKLADA (16)
2019-06-23
1
Kamińska Klaudia
KJ Młyńska Struga
2019-06-23
20
2019-06-23
1
Kiełbowicz Patrycja
KJ Floret
HAJDUK (33)
2019-06-23
2019-06-23
2
Kocięda Mateusz
JKS RYWAL
2019-06-22
2019-06-22
1
2019-06-22
2
2019-06-23
3
2019-06-23
13
2019-06-23
6
Komorowska Lena
bpk
ITAKA (4)
2019-06-22
5
Kozłowska Agnieszka
JKS Rywal Grudziądz
TAURA (8)
2019-06-23
24
2019-06-23
21
HIMERA (42)
2019-06-23
1
2019-06-23
10
Magnat (43)
2019-06-23
15
Kraszewska Michalina
brak
NESSA (28)
2019-06-23
18
2019-06-23
Kraus Patryk
JKS RYWAL
ACON (11)
2019-06-22
2019-06-22
1
2019-06-22
5
2019-06-23
1
2019-06-23
17
2019-06-23
9
2019-06-22
Kurzeja Zuzanna
Bpk
2019-06-23
20
2019-06-23
6
2019-06-23
19
Latowska Roksana
Jksr Michelin
PREZES (26)
2019-06-22
2019-06-22
8
2019-06-23
1
2019-06-23
Lewandowska Klaudia
Bpk
LUPUS (21)
2019-06-23
4
2019-06-23
7
2019-06-23
Lewandowska Wiktoria
Bpk
MRÓWKA (22)
2019-06-23
25
2019-06-23
20
Lissowska Patrycja
brak
LEGAT (29)
2019-06-23
9
2019-06-23
14
Łukasiak Zuzanna
KJ Młyńska Struga
SZOGUN (27)
2019-06-23
2019-06-23
Malkowska Zuzanna
Gminny Klub Jezdziecki BOGUCIN
2019-06-23
5
2019-06-23
4
2019-06-23
2019-06-23
Marszalkowska Aleksandra
Gminny Klub Jezdziecki BOGUCIN
2019-06-23
7
2019-06-23
2
2019-06-23
2019-06-23
Mendelewska Alicja
KJ Cavalier
RADŻA (20)
2019-06-22
1
2019-06-22
4
Murakowska Alicja
Pałucki KJ Górki Zagajne
REDWIND (46)
2019-06-23
2019-06-23
Osińska Dominika
JKSR Michelin Włocławek
2019-06-22
1
2019-06-22
5
Pawłowska Paulina
KJ Floret
2019-06-23
1
2019-06-23
1
Piekarska Aneta
Klub Jeździecki Equistars
COCO (23)
2019-06-23
9
2019-06-23
1
Przesławska Maria
KJ EQUISTARS
2019-06-23
1
2019-06-23
2019-06-23
Rewers Justyna
KJ Floret
H-NEGRA (31)
2019-06-23
20
2019-06-23
9
Sempołowicz Nadia
SEKRET (45)
2019-06-23
20
2019-06-23
2019-06-23
1
Sieraczkiewicz Mateusz
JKSR Michelin
FABER (14)
2019-06-22
3
2019-06-22
4
2019-06-23
5
2019-06-23
5
Skowrońska Magdalena
GKJ Bogucin
MARICA (41)
2019-06-23
1
2019-06-23
1
2019-06-23
Sokołowski Piotr
St. Kraju Jumping Team Sieraków Wlkp.
2019-06-23
2019-06-23
9
Szczot Sara
St. Kraju Jumping Team Sieraków Wlkp.
2019-06-23
13
2019-06-23
Teper Zofia
JKSR Michelin Włocławek
2019-06-22
1
DOUGAL (5)
2019-06-22
1
2019-06-23
EMIR (6)
2019-06-22
2
250
2019-06-22
1
500
2019-06-23
3
2019-06-23
2
250
2019-06-22
1
300
2019-06-22
2
2019-06-23
1
300
2019-06-23
2
Trocikowska Zuzanna
JKRS Michelin Włocławek
RUBENS (10)
2019-06-22
1
2019-06-22
1
2019-06-23
11
2019-06-23
18
Troszyńska Amelia
brak
LEGAT (29)
2019-06-23
1
Włodkowska Nina
BLANKA (44)
2019-06-23
1
Wojtalik Julia
JKRS Michelin
2019-06-22
1
2019-06-23
1
2019-06-23
28
Wyborska Katarzyna
KJ Floret
MAX (30)
2019-06-23
16
Żerek Magdalena
GKJ Bogucin
HAWEL (36)
2019-06-23
16
2019-06-23
1
Zielińska Natalia
JKSR MICHELIN WŁOCŁAWEK
DOUGAL (5)
2019-06-22
1
2019-06-23
16
2019-06-23
12

Number of Riders: 45

Number of Horses: 44

The sum of prizes: 2 100.00

Competition results developed by:
Timing system: HUBERTUS ZawodyKonne.com (license number: H2-032016-1, Cheval-Tech Krzysztof Kierzek)

Presented results are for reference only and should not be considered as the official results of the competition.
The Event Organizer and Service ZawodyKonne.com not guarantee full compatibility and accuracy of the data presented from the official results. Any abnormalities should be explained directly from the Organizer of the competition.

Copyright © ZawodyKonne.com 2004-2019
design and realization: signus.pl